Nuta O Ptakach
Akurat
Album: Pomarańcza
Gatunek: Rock, Punk Rock, Ska
923
{{ like_int }}
Raportuj błędne lub niedziałające video - prześlij raport Dziękujemy za zaraportowanie tego video. Zajmiemy się tym problemem tak szybko jak będzie to możliwe.
Tekst oryginalny
Powietrzem natchnione kości
Ruszają piórami w pogórzu
Jak lekko na wysokości
W niebieskim ślizgać się kurzu

Świrem jak igłą zakłutą
Wdziobać się w obłok puszyście
O cienka wysoka nuto
Chwiejąca się w ametyście

Kropeczko w niebie cieknąca
Śmigłym, powiewnym zygzakiem
Aż oczy bolą od słońca
Jakże to można być ptakiem

Jak żywić się, najeść w chmurach
I popić wiatru posoką
Jak można na małych piórach
Latać tak bardzo wysoko
Interpretacja utworu
Tekst stworzył(a)
Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść interpretacji musi być wypełniona.

„Nuta O Ptakach”, jak sam tytuł wskazuje, to piosenka w której autor zachwyca się tymi latającymi stworzeniami. Dla ludzi to ziemia jest naturalnym środowiskiem, w którym odbywa się nasze życie. Może i latamy samolotami, pokonujemy morza na swoich statkach, ale sami, bez naszych wynalazków skazani jesteśmy na twarde stąpanie po podłożu.

 

Nie ma się więc co dziwić, że fascynują nas istoty przywykłe do poruszania się w zupełnie inny sposób, niż my. Piękno ewolucji ukształtowało ich organizmy tak, by mogły pokonać siły grawitacji i przemierzać niebo, osiągając wolność niedostępną dla wielu z nas. Wiele ograniczeń, które my uważamy za coś naturalnego ptaków nie obowiązuje. Mogą się dostać w prawie każde miejsce na tym świecie, z wielkiej odległości patrząc na naszą planetę.

 

Dla wokalisty jest to coś fantastycznego i zastanawia się on, jak to jest być ptakiem. Co byśmy mogli zrobić, gdybyśmy i my mieli takie możliwości jak one? Czy traktowalibyśmy to jako coś nie wartego uwagi, nie widząc w tym niczego ciekawego? Tego nie wiemy, ale nikt nie zabroni nam się nad tym zastanawiać.


Lub dodaj całkowicie nową interpretację - dodaj interpretację
Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
Komentarze
Najpopularniejsze od Akurat
Polecane przez Groove
Popularne teksty