Flo Rida
Miejsce urodzenia: Carol City, USA
Data urodzenia: 16.09.1979
Gatunek: Pop, Rap, Electro-Pop, Electronic, R&B
441
{{ like_int }}

Tramar Dillard to amerykański raper i autor tekstów znany jako Flo-Rida lub Flo Rida.

 

Dillard urodził się w Carol City na Florydzie. Artystę samotnie wychowywała matka. Jako chłopiec, Tarmar wraz z siostrami śpiewał w lokalnej grupie gospel. Swoją karierę muzyczną, raper rozpoczynał jako nastolatek, występując z lokalną formacją 2 Live Crew. W dziewiątej klasie założył własną grupę Groundhoggz. Zespół został jednak odrzucony przez kilka wytwórni, więc Flo Rida starał się znaleźć sobie inne zajęcie...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

Tramar Dillard to amerykański raper i autor tekstów znany jako Flo-Rida lub Flo Rida.

 

Dillard urodził się w Carol City na Florydzie. Artystę samotnie wychowywała matka. Jako chłopiec, Tarmar wraz z siostrami śpiewał w lokalnej grupie gospel. Swoją karierę muzyczną, raper rozpoczynał jako nastolatek, występując z lokalną formacją 2 Live Crew. W dziewiątej klasie założył własną grupę Groundhoggz. Zespół został jednak odrzucony przez kilka wytwórni, więc Flo Rida starał się znaleźć sobie inne zajęcie – już poza muzyką.

 

Po ukończeniu liceum w 1998 roku, Dillard przez dwa lata studiował z zarządzania w międzynarodowym businessie na uniwersytecie w Las Vegas, jednak po niespodziewanym telefonie z niezależnej wytwórni płytowej Poe Boy Entertainment, artysta rzucił naukę i wrócił na Florydę. Dillard podpisał kontrakt z Poe Boy w 2006 roku i jako Flo Rida rozpoczął pracę z między innymi Rickiem Rossem, Triną, T-Painem i Trickiem Daddym. Następnie wydał swój singiel promocyjny Birthday, nagrany z gościnnym udziałem Ricka Rossa. Potem pojawił się na płycie DJ Khaleda zatytułowanej We the Best w utworze Bitch I'm from Dade County”.

 

Pierwszym singlem Flo Ridy było Low, nagrane z gościnnym udziałem T-Paina. Utwór dotarł do szczytu listy Billboard Hot 100, gdzie znajdował się na tej pozycji przez siedem następnych tygodni. Dzięki temu że kawałek został dobrze odebrany przez krytyków i radził sobie na listach przebojów, Flo Rida postanowił wydać swój debiutancki album zatytułowany Mail on Sunday. Oprócz T-Paina na albumie gościnnie wystąpił Timbaland, Lil Wayne, Sean Kingston, will.i.am i Trey Songz. Po sukcesie Mail on Sunday, raper występował gościnnie u innych artystów. Pojawił się m.in. na solowej płycie Lady Gagi The Fame w utworze Starstruck.

 

Według magazynu Billboard, Flo Rida rozpoczął nagrywanie swojego drugiego albumu studyjnego dziewięć miesięcy po poprzednim. Album zatytułowany został R.O.O.T.S. Miał on swoją premierę w marcu, a jego wydanie poprzedzono wypuszczeniem singla Right Round, który stał się wielkim przebojem na światowych listach przebojów. W piosence gościnnie pojawiła się Kesha. Płyta R.O.O.T.S. dotarła do pierwszej dwudziestki bestsellerów muzycznych w kilkunastu krajach, debiutując na pozycji ósmej Billboard 200, ze sprzedażą 55,000 kopii w pierwszym tygodniu.

 

Trzeci album Flo Ridy Only One Flo (Part 1) został wydany 24 listopada 2010 roku. Przed oficjalną premierą płyty wypuszczono singel Turn Around (5, 4, 3, 2, 1), do którego nakręcono teledysk. Po jego emisji w Wielkiej Brytanii, klip musiał zostać ocenzurowany.

 


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym
Icona Pop
{{ like_int }}
Icona Pop
Yelle
{{ like_int }}
Yelle
Corneille
{{ like_int }}
Corneille
Far East Movement
{{ like_int }}
Far East Movement
Pitbull
{{ like_int }}
Pitbull