Krzysztof Zalewski
Data urodzenia: ‎24 sierpnia 1984
Gatunek: Polski Pop, Pop, Polski Rock, Rock, Polski Rap, Cover, Soundtrack, Jazz, Soul, Rap, Poetry, Electronic
2,9k
{{ like_int }}

Krzysztof Zalewski-Brejdygant, znany także jako Zalef to polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Laureat drugiej edycji programu Idol. Członek zespołów Japoto i Muchy.

W 2002 wygrał w finale drugiej edycji programu Idol, zdobywając 51% głosów telewidzów. Jego występy w konkursie charakteryzowały się hard rockowym i heavy metalowym klimatem, on sam udział w programie określał jako "manifestację rocka." W nagrodę za wygraną otrzymał możliwość podpisania kontraktu płytowego z wytwórnią BMG Poland. Na mocy kontraktu, w 2004 wydał debiutancki album...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

Krzysztof Zalewski-Brejdygant, znany także jako Zalef to polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Laureat drugiej edycji programu Idol. Członek zespołów Japoto i Muchy.

W 2002 wygrał w finale drugiej edycji programu Idol, zdobywając 51% głosów telewidzów. Jego występy w konkursie charakteryzowały się hard rockowym i heavy metalowym klimatem, on sam udział w programie określał jako "manifestację rocka." W nagrodę za wygraną otrzymał możliwość podpisania kontraktu płytowego z wytwórnią BMG Poland. Na mocy kontraktu, w 2004 wydał debiutancki album studyjny, zatytułowany Pistolet. Wydawnictwo sygnował pseudonimem Zalef, od którego wzięła się nazwa towarzyszącego mu zespołu, w którego skład wchodzili byli członkowie zespołu Loch Ness. Płytę promował singlami: "What I Am" i "Znikam", a teksty do kilku piosenek z albumu napisała piosenkarka Katarzyna Nosowska.

W 2007 wyruszył w trasę koncertową wraz z zespołem Nie-bo. W międzyczasie dwukrotnie wystąpił w telewizyjnym show Janusza Józefowicza Przebojowa noc i Złota sobota. W 2009 wspierał zespół Hey na instrumentach klawiszowych podczas trasy koncertowej promującej album pt. "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!."

W 2010 w duecie z Jackiem "Budyniem" Szymkiewiczem skomponował piosenki do filmu animowanego Jeż Jerzy.

12 listopada 2013 wydał album studyjny, pt. "Zelig", a 18 listopada 2016 – płytę pt. "Złoto", którą promował teledyskiem do singla "Miłość miłość", będącego zapisem happeningu nawiązującego do twórczości Mariny Abramović z udziałem Natalii Przybysz. 26 stycznia 2018 wydał album pt. "Zalewski śpiewa Niemena", zawierający autorskie interpretacje piosenek Czesława Niemena. Następstwem płyty były dwie wyprzedane w całości trasy koncertowe.

Współtworzył przeboje projektu Męskie Granie Orkiestra: "Armaty" (2015), "Początek" (2018) oraz "Sobie i Wam" (2019). Za ten drugi odebrał m.in. nagrodę "Fryderyka" w kategorii "Utwór roku."


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym