8 książek idealnych na prezent na mikołajki dla chłopaka

Dodany: 25 Oct 2023 06:58
Przez: Groove
foto: stock

Szukasz miłego i niedrogiego upominku na mikołajki dla chłopaka? Wybierz książkę! Wciągająca powieść to niezwykle uniwersalna niespodzianka dla każdego — ogromna różnorodność tytułów sprawia, że na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. Nasza lista idealnych książek na prezent na mikołajki dla chłopaka ułatwi Ci zadanie.

Książki na mikołajki dla chłopaka

Z pierwszej piłki, Remigiusz Mróz

Jeśli Twój chłopak lubi piłkę nożną, ta lektura z pewnością przypadnie mu do gustu. Thriller z piłką w tle to zdecydowanie oryginalna historia. O czym opowiada? Opolska drużyna futbolowa niespodziewanie odnosi sukces za sukcesem, dostając się do najwyższej klasy rozgrywkowej. Niestety, w tragicznym wypadku giną wszyscy piłkarze wraz z trenerem. Nowy skład nie jest tak doświadczony — poza jednym zawodnikiem, w którym wszyscy pokładają duże nadzieje. Z pierwszej piłki to wciągająca historia o tym, ile złego może wyrządzić jeden błąd, o marzeniach i karierze sportowej.

The Atlas Six, Blake Olivie

To coś dla fanów fantastyki. Co ciekawe, autorka wydała ją w formie self-publishingu. Powieść odniosła tak duży sukces, że interesują się nią wydawcy z Europy i Ameryki. Sześcioro magów może raz na dziesięć lat ubiegać się o wtajemniczenie do Towarzystwa Aleksandryjskiego. Szóstka kandydatów, z których każdy ma szczególne uzdolnienia w jakiejś dziedzinie, walczy o miejsce w Towarzystwie — bo wolnych miejsc jest tylko pięć. Bohaterowie nie cofną się przed niczym, żeby osiągnąć swój cel.

The Office. Opowieść o kultowym serialu, Andy Greene

Twój chłopak jest fanem The Office? W takim razie książka o kulisach powstawania serialu będzie strzałem w dziesiątkę! Historie scenarzystów, aktorów i twórców to prawdziwa gratka dla każdego fana. W książce znajdują się wywiady, nieznane dotąd szczegóły i ciekawostki z planu. Dla miłośników kultowego serialu — pozycja obowiązkowa, a dla Ciebie — gotowy prezent na mikołajki (więcej inspiracji w sklepie internetowym taniaksiazka.pl).

Rozmowy o muzyce, Haruki Murakami i Seiji Ozawa

Miłośnik muzyki, a może prozy Murakamiego? W obu przypadkach ta książka będzie znakomitym wyborem. Znany pisarz Haruki Murakami prowadzi rozmowy ze słynnym dyrygentem Seiji Ozawą. Rozmawiają o uczeniu muzyki, kompozytorach, a nawet podobieństwie muzyki do pisania. Rozmowy przeplatają się z esejami i są wzbogacone mało znanymi anegdotami z muzycznego świata. To prawdziwa gratka dla muzyków, którzy chcą spojrzeć na swoją dziedzinę z nowej perspektywy.

Czerwona ziemia, Marcin Meller

Powieść sensacyjno-przygodowa zabiera nas aż do Ugandy. Dziennikarz, który tam przybywa, wplątuje się w konflikt między lokalną ludnością a Europejczykami. Ponad 20 lat później w to samo miejsce trafia jego syn, który szybko przekonuje się, że nieporozumienia z przeszłości wcale nie są zapomniane, a konsekwencje dawnych czynów mogą wybrzmiewać nawet po wielu latach.

GOPR. Na każde wezwanie, Jerzy Porębski i Wojciech Fusek

Znakomita pozycja dla miłośników literatury faktu oraz fanów górskich wędrówek. Znajdziemy w niej prawdziwe historie ratowników GOPR-u, anegdoty znane w szeregach tej niezwykłej organizacji oraz ciekawe informacje — o górach, o tworzeniu GOPR-u i konkretnych akcjach ratunkowych. Książka jest napisana w taki sposób, że czyta się ją jak dobry thriller — utrzymuje uwagę czytelnika, a przy tym jeszcze zwiększa szacunek do ratowników GOPR, którzy dbają o bezpieczeństwo w polskich górach.

Brakujący element, Harlan Coben

Harlan Coben to znany pisarz kryminałów i thrillerów. Tym razem główny bohater powieści, Wilde, próbuje rozwikłać zagadkę swojego pochodzenia i w tym celu rejestruje się na stronie internetowej, która umożliwia spokrewnionym osobom odnalezienie siebie nawzajem. Wilde znajduje w ten sposób swojego biologicznego ojca, jednak spotkanie jest dalekie od wymarzonego. Dowiaduje się również, że jest spokrewniony z popularnym gwiazdorem TV show, który przeżywa kryzys z powodu masowej krytyki. Ciekawski Wilde postanawia dowiedzieć się więcej, jednak szybko odkrywa, że świat celebrytów jest bardziej przerażający, niż można by przypuszczać.

Almond. Ten, który nie czuł, Won-Pyung Sohn

Ta powieść obyczajowa stała się koreańskim bestsellerem i zdobyła wiele nagród. Główny bohater, Yunjae, urodził się z pewnym zaburzeniem — aleksytymia uniemożliwia mu odczuwanie strachu i złości. Mama i babcia robią wszystko, by nauczyć chłopca normalnego funkcjonowania wśród ludzi. Kiedy Yunjae ma 16 lat, akt przemocy wobec mamy i babci wywraca jego życie do góry nogami, na dodatek w szkole pojawia się nowy uczeń, Gon, który zaczyna znęcać się nad nastolatkiem.

Każda z tych książek jest inna — i każda wyjątkowa. To aż osiem inspirujących tytułów, które mogą stanowić doskonały prezent na mikołajki dla chłopaka. Wybierz jedną z książek i zaskocz miłą niespodzianką bliską Ci osobę! Mikołajkowy upominek to znakomity przedsmak świątecznej atmosfery i sposób na pokazanie, że pamiętasz o drugiej połówce.