Bruce Springsteen wraca z nową płytą

Dodany: 6 cze 2019 13:36
Przez: MR
foto: Danny Clinch Photography 2019

Po 46 latach od wydania swojej debiutanckiej płyty "Greetings from Asbury Park, N.J." i pięć lat od ostatniego wydania "High Hopes" Bruce Springsteen wraca z nowym albumem. Płyta nosi tytuł "Western Stars", zawiera 13 nowych piosenek i ukaże się 14 czerwca. 

Muzyk po raz kolejny w charakterystyczny dla siebie sposób sięga do kanonu kultury amerykańskiej, śpiewając o izolacji, wspólnocie, tęsknocie i nadziei, a wszystko to w otoczeniu pustych autostrad, pustyń i opuszczonych terenów. Nowe nagrania Amerykanina zainspirowane są popową muzyką z Kalifornii z lat 60. i 70.

Takiego Springsteena doskonale znamy, jak sam mówi: "Ta płyta to swego rodzaju powrót do moich albumów opartych na historiach ciekawych postaci i kinowych, orkiestrowych aranżacjach".

Do tej pory usłyszeliśmy 3 single promujące album: "Hello Sunshine", "There Goes My Miracle" oraz "Tuscon Train". Za całość produkcji odpowiadają sam Bruce Springsteen oraz Ron Aniello. Gościnnie na albumie pojawią Jon Brion, Patti Scialfa, David Sancious, Charlie Giordano czy Soozie Tyrell. To właśnie dzięki nim na nowym albumie usłyszymy między innymi instrumenty smyczkowe i dęte. Nowe nagrania Amerykanina zainspirowane są popową muzyką z Kalifornii z lat 60. i 70. 

Oto lista utworów "Western Stars":

1. Hitch Hikin’

2. The Wayfarer

3. Tucson Train

4. Western Stars

5. Sleepy Joe’s Café

6. Drive Fast (The Stuntman)

7. Chasin’ Wild Horses

8. Sundown

9. Somewhere North of Nashville

10. Stones

11. There Goes My Miracle

12. Hello Sunshine

13. Moonlight Motel

Przypisane do Artysty: Bruce Springsteen
Źródło artykułu: rollingstone.com