Dokładnie 10 lat po rozpadzie Oasis Liam Gallagher nagrywa piosenkę skierowaną do Brata

Dodany: 29 Aug 2019 10:30
Przez: M.R.
foto: youtube.com

Kto nie zna Oasis?! Zespół który tworzyli dwaj bracia Liam oraz Noel Gallagher oraz gitarzysta Paul "Bonehead" Arthurs - często nazywany przez fanów trzecim bratem Gallagher. Oasis powstało w 1991 roku, Panowie stworzyli takie hity jak "Wonderwall", "Stop Crying Your Heart Out" czy "Don't Look Back in Anger" - wymieniając tylko najbardziej znane, osiem wspólnie wydanych płyt i osiem singli, które znalazło się na pierwszym miejscu zestawień UK Singles Chart oraz UK Albums Chart. Zespół rozpadł się 28 sierpnia 2009 roku po burzliwej kłótni Liama i Noela, po której drugi z braciu ogłosił odejście z grupy.

 

 

Teraz przenosimy się dokładnie dziesięć lat później. 28 sierpnia 2019 roku, niespełna tydzień po wydaniu kolejnego singla zapowiadającego zbliżające się wydawnictwo, Liam Gallagher wypuszcza teledysk do utworu "One Of Us" i nikt nie ma już wątpliwości, że piosenkę kieruje do brata, który odchodząc z Oasis zakończył żywot grupy i jej coraz szybciej rosnącą karierę. Zarówno tekst piosenki, jak i sam teledysk zawierają liczne aluzje zarówno do samego rozpadu Oasis jak i napiętych relacji między braćmi. Liam godzi się z sytuacją, śpiewa - "zobaczysz mnie po drugiej stronie", w refrenie natomiast uporczywie powtarza - "No dalej, wiem, że chcesz więcej/ Dalej i otwórz drzwi/ Po tym wszystkim się dowiesz/ Zawsze byłeś jednym z nas/ Zachowuj się, jakbyś nie pamiętał/ Powiedziałeś, że będziemy żyć wiecznie/ Jak myślisz, kogo oszukujesz?/ Byłeś tylko jednym z nas/ W tym czasie." W samym teledysku na drzwiach pojawia się data 28.08.09, trzy puste krzesła, trzech braci i trzy konie. Fani na symbolikę utworu zareagowali bardzo szybko pisząc o tym, jak piękne jest nawiązanie do trzech braci Liama, Noela i Paula, komentując, że utwór to wyciągnięcie ręki ze strony Liama, chęć pogodzenia się z bratem, ponieważ bardzo brakuje mu jego rodziny i Oasis (które niejednokrotnie są ze sobą przez fanów utożsamiane).

 

Przez lata Bracia publicznie się kłócą, co jakiś czas jeden lub drugi napomknie coś o reaktywacji Oasis, z czego następnie szybko się wycofuje ze względu na panującą sytuację. Niestety na powrót zespołu fani chyba nie mają co liczyć, pozostają tylko wspomnienia.

 

Przypisane do Artysty: Noel Gallagher , Oasis , Liam Gallagher , Albumu Why Me? Why Not. , Piosenki: Wonderwall , Don't Look Back In Anger , One Of Us
Źródło artykułu: billboard.com, wikipedia.org