Głośnik bezprzewodowy. Streamuj z telefonu lub poproś asystenta!

Dodany: 2 Nov 2021 12:54
Przez: Groove
foto: komputronik

Jak działają głośniki bezprzewodowe?

Głośniki bezprzewodowe są przystosowane do pracy wraz z komputerem stacjonarnym, laptopem, smartfonem lub innym urządzeniem, które posiada aplikację do odtwarzania muzyki. Dzięki nim można słuchać ulubionych utworów w wysokiej jakości - głośniki bezprzewodowe Bluetooth zapewniają wyższą jakość dźwięku niż głośniki wbudowane np. w laptopie.

Głośnik bezprzewodowy łączy się z urządzeniami za pomocą modułu Bluetooth. Wystarczy, że uruchomić Bluetooth w telefonie, a następnie połączyć go z głośnikiem. Dzięki temu muzyka odtwarzana na smartfonie będzie słyszana za pomocą zewnętrznego urządzenia. Do prawidłowego działania obu sprzętów nie potrzeba dodatkowych aplikacji i sterowników.

Sprawdź, jakie głośniki bezprzewodowe możesz wykorzystać w swoim domu

Muzyka z telefonu na głośnikach bezprzewodowych - zalety

Odtwarzanie muzyki na głośnikach bezprzewodowych jest wygodne i praktyczne. Dzięki tym urządzeniom utwory zapisane w pamięci telefonu można streamować, zapewniając muzykę podczas grillowania nad rzeką lub pielenia grządek na działce. Głośniki nie wymagają podłączenia do prądu, gdyż posiadają wbudowany akumulator.

Bezprzewodowe głośniki charakteryzują się niewielkim rozmiarem i niską wagą, dzięki czemu są wygodne na wyjazdach. Głośnik Bluetooth sprawdzi się np. na plaży. Bez trudu można zabrać go do torby z akcesoriami plażowymi lub plecaka, by cieszyć się ulubionymi utworami w dobrej jakości podczas beztroskiego wypoczynku.

Głośnik bezprzewodowy jest łatwy w obsłudze. Do jego prawidłowego działania nie trzeba skomplikowanych aplikacji i sterowników. Urządzenie łączy się z innymi sprzętami za pomocą uniwersalnego modułu Bluetooth, dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się o kompatybilność posiadanych urządzeń. Głośność muzyki oraz tryb jej odtwarzania ustawia się na smartfonie lub za pomocą standardowych pokręteł i przycisków.

Muzyka odtwarzana z głośników ma czyste, głębokie brzmienie. Jakość dźwięku jest wyższa niż w przypadku słuchania utworów za pośrednictwem głośników wbudowanych w telefon. Smartfon jest przystosowany do odtwarzania muzyki głównie na słuchawkach lub ze znacznie mniejszą głośnością. Trudno oczekiwać czystego dźwięku z telefonu bez podłączenia głośnika zewnętrznego.

Odtwarzanie muzyki z asystentem głosowym

Kolejnym atutem głośników bezprzewodowych jest możliwość wykorzystania ich do odtwarzania muzyki z pomocą asystenta głosowego. Komendy głosowe pozwalają wybrać konkretny utwór, przewinąć go do wybranego momentu, zmniejszyć lub zwiększyć głośność odtwarzania itp. Dzięki temu obsługa głośnika jest łatwiejsza. Nie ma potrzeby używania pokręteł bądź zmieniania muzyki na ekranie dotykowym smartfona.

Wybierz sprzęty z asystentem głosowym z oferty Komputronik

Asystenta głosowego docenią użytkownicy, którym zależy na maksymalnym komforcie obsługi sprzętu audio. Dodatkowo obsługa za pomocą komend głosowych jest przydatną funkcją dla osób z problemami zdrowotnymi i ograniczoną sprawnością ruchową. Co ważne, komendy można wydawać w języku polskim. Dzięki temu nie trzeba uczyć się różnych zwrotów w języku obcym i skupiać się na ich prawidłowej wymowie - użytkownik może myśleć tylko o ulubionej muzyce i przyjemności, która płynie z jej słuchania.