Lady Gaga przeprasza za współpracę z R. Kelly

Dodany: 10 sty 2019 14:55
Przez: Mateusz Marzec
foto: Internet

Lady Gaga przeprosiła za współpracę z R. Kelly w oświadczeniu opublikowanym dziś na Twitterze. "Stoję za tymi kobietami w 1000%, wierzę im, wiem, że cierpią i dlatego ich głosy powinny być słyszane i traktowane poważnie", powiedział Gaga, odnosząc się do kobiet, które wypowiedziały się przeciwko Kelly w nowym serialu dokumentalnym "Przetrwanie R. Kelly". "Przykro mi, zarówno z powodu mojego kiepskiego osądu, gdy byłam młoda, jak i nie wypowiadania się wcześniej na ten temat" – napisała Gaga.

Gaga ogłosiła także zamiar usunięcia singla "Do What U Want" z iTunes. Przysięgła również, że nigdy więcej nie będzie pracować z Kelly. Kobiety nadal publicznie wypowiadają się na temat rzekomego nadużycia praw kobiet przez R. Kelly'ego. Lifetime niedawno wyemitowało "Surviving R. Kelly", dokumentalny serial, w którym pojawiły się wywiady z kilkoma kobietami - w tym Kitti Jones i Andreą Kelly – które oskarżyły Kelly'ego o gwałt. W serii znalazły się również wywiady z Johnem Legendem i Chance the Rapper, którzy powiedzieli, że "było błędem" współpracować z R. Kelly w 2015 roku przy utworze "Somewhere in Paradise".

Lady Gaga angażuje się w sprawy społeczne. Przypomnijmy, że w 2015 roku wydała piosenkę "Til It Happens to You" dla The Hunting Round, dokument o napaści seksualnej na kampusach uniwersyteckich. "Til It Happens to You" został nominowany do najlepszej oryginalnej piosenki podczas ceremonii rozdania Oscarów w 2016 roku.

 

Przypisane do Artysty: Lady Gaga
Źródło artykułu: pitchfork.com