Open'er odsłonił pierwsze karty!

Dodany: 22 lis 2018 12:22
Przez: goch

Do lata coraz bliżej. W związku z tym ruch na rynku festiwalowym zaczyna gęstnieć. Jako jeden z ostatnich, czyli tradycyjnie, swoje ogłoszenia podaje gdyński Open'er. Wiele było domysłów, ale już coś wiemy - Travis Scott, The 1975 oraz Greta Van Fleet.

Nie potwierdziło się praktycznie nic, co by sugerował ruch na innych festiwalach. Wprawdzie Travis Scott oraz The 1975 na kilku się pojawią, ale w odwrotnych rolach. U nas to Scott będzie headlinerem, a Brytyjczycy jedynie dodatkiem. To jednozancznie pokazuje, że organizatorzy ponownie kłaniają się młodszej publiczności festiwalu, która ekscytuje się nową falą hip-hopu.

Na Scotta openerowicze czekają już ileś lat, co roku chcieli go zobaczyć i w końcu się doczekali. Jednak czy jest to gwiazda na miarę otwarcia całej imprezy? Wydaje się, że dużo więcej można było z tego wyciągnąć.

Dobrze, że ponownie pojawi się zespół The 1975, bo podczas ich ostatniej wizyty pogoda była tak straszna, że ich koncert nie dość, że został przesunięty, to jeszcze skrócony. Brytyjczycy są jednym z fenomenów pop-rockowej sceny, którzy bardzo szybko zyskali popularność nie tylko na wyspach, ale także na świecie. Dość odważnie podchodzą do gatunku w którym się obracają. Nad polskim morzem będą promować nowy album, "A Brief Inquiry Into Online Relationships".

Ostatnim ogłoszonym wykonawcą jest Greta Van Fleet. To jest objawienie tego roku. Cały świat oszalał na ich punkcie. Młodzi muzycy, którzy brzmią jak Led Zeppelin - tak się o nich mówi. Grają muzykę, która - wydawało się - nie ma prawa przyjąć się w dzisiejszych czasach. Nie dość, że muzyka rockowa jest w odwrocie, to jeszcze wszystko, co dawne jest uważane za beznadziejne. Niesamowita jest ich historia. I nawet jeśli nie przetrwają za długo, to warto będzie ich zobaczyć i ponapawać się tym fenomenem.

Kogo można spodziewać się dalej? Na pewno nie Twenty One Pilots - oni mają osobny koncert w Polsce. Najpewniej pojawią się The Cure oraz Mumford and Sons. Jedną z najbardziej rozchwytywanych grup będzie na pewno Bring Me The Horizon, ale na ich obecność na Open'erze też raczej nie ma co liczyć. Na pewno będzie to znowu festiwal z mocną reprezentacją hip-hopu, kilkoma starymi wyjadaczami oraz szczyptą obiecującej alternatywy.

Open'er Festival odbędzie się w Gdyni w dniach 3-6 lipca 2019. Bilety dostępne są w sprzedaży m.in w salonach Empik oraz na stronie alterart.pl