Philips LatteGo i Philips LatteGo Premium - czym różnią się te modele ekspresów ciśnieniowych?

Dodany: 25 Jan 2023 09:10
Przez: Groove
foto: mediamarkt.pl

Ekspresy Philips LatteGo cieszą się dużą popularnością i są cenione ze względu na wygodny system spieniania mleka. Nie trzeba podłączać rurek i pieczołowicie ich czyścić - pojemnik można łatwo podłączać i odłączyć, by przechowywać go w międzyczasie w lodówce. Mamy więc pewność, że mleko pozostanie cały czas świeże. Co ważne, pojemnik na mleko łatwo także umyć - w zmywarce lub pod bieżącą wodą. W tym drugim przypadku wystarczy zaledwie 15 sekund! Jeśli dodamy do tego szeroki wybór kaw i łatwą obsługę, bez wątpienia otrzymujemy ekspres, będący świetną inwestycją.

Na jaki model z tym systemem spieniania mleka się zdecydować? Pora przyjrzeć się możliwościom!

Jaki ekspres ciśnieniowy wybrać?

Ekspresy Philips z systemem LatteGo to ekspresy ciśnieniowe automatyczne, a więc takie, które pozwalają za pomocą kilku dotknięć przycisków przygotować aromatyczne napoje z kawy ziarnistej. Dobrze wiedzieć, jak wybrać najlepszy dla siebie model, dlatego dobrze porównać specyfikację techniczną poszczególnych sprzętów. Jakim elementom się przyjrzeć? Warto wziąć pod uwagę:

  • moc;
  • ciśnienie;
  • system spieniania mleka;
  • łatwą konserwację;
  • rodzaje kaw przygotowywanych automatycznie;
  • możliwość zapisywania ustawień;
  • głośność pracy;
  • rozmiary urządzenia;
  • design pasujący do wnętrza.

Urządzenia Philips zaprojektowane są w wygodny sposób, dając łatwy dostęp do zbiornika na wodę - wysuwa się go od frontu ekspresu, dzięki czemu możemy modele tej marki swobodnie umieścić pod szafkami wiszącymi. To duża wygoda, zwłaszcza jeśli mamy niewielką kuchnię i niewiele opcji wyboru umiejscowienia sprzętu.

Jaki budżet będziemy potrzebować, by kupić ekspres Philips LatteGo? To zależy od wersji. Za najtańszą zapłacimy mniej niż 2000 zł, za najdroższą - ponad 3000 zł. Która opcja będzie lepsza: Philips LatteGo czy Philips LatteGo Premium? To zależy głównie od tego, jakie kawy na co dzień pijemy. Czym różnią się oba ekspresy? By to ustalić, warto przyjrzeć im się dokładnie!

Philips LatteGo i Philips LatteGo Premium - czym się różnią?

PHILIPS 2200 Series LatteGo EP2231/40 - to sprzęt, który zbiera świetne opinie. Pozwala automatycznie przygotować czarną kawę, espresso i cappuccino - dzięki odpowiednim przyciskom to niezwykle proste. Można skorzystać z funkcji Moja Kawa, dzięki której dostosujemy moc kawy i wielkość napoju do osobistych preferencji. Za wyjątkowy aromat kawy odpowiada technologia Aroma Extract - kawosze z pewnością ją docenią!

PHILIPS 3200 Series LatteGo Premium EP3243/50 - model z dopiskiem „Premium” również cieszy się dużym powodzeniem i zainteresowaniem wśród kupujących. Automatycznie przygotujemy takie kawy, jak: americano, kawę czarną, cappuccino, espresso, latte macchiato, a ulubione ustawienia urządzenie może zapamiętać dzięki funkcji Moja Kawa. Dotykowy panel sterowania jest prosty w obsłudze - każda kawa oznaczona jest odpowiednią ikonką. Tutaj również najdziemy Aroma Extract, ceramiczny młynek i filtr AquaClean.

Podsumowując, oba ekspresy z systemem LatteGo są świetnym wyborem dla miłośników kawy, którym zależy na wygodzie i łatwiej obsłudze. Wachlarz kaw, które oba urządzenia przygotowują nieco się różni - dobrze więc wybrać ten model, który pozwoli cieszyć się ulubionymi napojami.

Ekspresy ciśnieniowe Philips w sklepie MediaMarkt zdobywają pozytywne recenzje użytkowników, którzy chwalą komfort codziennego korzystania z urządzeń tego producenta. LatteGo są zdecydowanie wartym rozważenia zakupem!