Roksana Węgiel wyśpiewała nam zwycięstwo

Dodany: 26 lis 2018 13:57
Przez: Mateusz Marzec
foto: Internet

Za nami kolejny konurs Eurowizji dla Dzieci. To historyczne zwycięstwo! Polska dzięki Roksanie Węgiel po raz pierwszy wygrała Eurowzję Junior! Czy to oznacza, że w przyszłym roku konkurs ten zostanie zorganizowany w Polsce?

Roksana Węgiel reprezentowała Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 w Mińsku. Roksana zaśpiewała utwór “Anyone I Want To Be” i dzięki temu ptzyniosła nam zwycięstwo!

W przypadku Eurowizjii dla dzieci obowiązują nieco inne zasady, dlatego też nie wiemy czy w przyszłym roku konkurs odbędzie się w naszym kraju. Polska wyraziła chęc organizacji, jednak na ostateczną decyzję będziemy musieli jeszcze poczekać.

Większośc słuchaczy kojarzy Roksanę z programu The Voice Kids, który to wygrała. Roksana znalazła się w drużynie Edyty Górniak. A tak o reprezentowaniu Polski na konkursie mówi sama wokalistka:

– Wygrana w The Voice Kids była dla mnie wielkim wyróżnieniem i spełnieniem marzeń, ale możliwość reprezentowania naszego kraju na Eurowizji Junior to naprawdę zaszczyt. Warto marzyć i dążyć do wyznaczonych sobie celów. Dziękuję za zaufanie.