Rubens jesienią rusza w trasę koncertową ”BARDZIEJ NIŻ OK!"

Dodany: 5 Jul 2023 13:23
Przez: Groove
foto: goingapp.pl

Rubens to dzisiaj wschodząca gwiazda polskiej piosenki, która tak naprawdę od lat jest obecna na naszym rynku muzycznym. Co warto wiedzieć o artyście i kiedy można go zobaczyć na koncertach nie plenerowych?

Rubens - jedno z największych polskich odkryć muzycznych w trakcie pandemii

Piotr „Rubens” Rubik od lat współpracował z najpopularniejszymi piosenkarkami, piosenkarzami i zespołami muzycznymi jako gitarzysta, twórca tekstów i producent. W swoim dorobku ma współpracę z tak znanymi i lubianymi artystami, jak Mrozu, John Porter i zespół LemON. Rubens systematycznie koncertuje z Darią Zawiałow, a od 2020 roku jest w stałym składzie Męskiego Grania.

W czerwcu 2021 roku artysta ogłosił, że rozpoczyna również karierę solową i że wkrótce ukaże się jego debiutancki album, na którym będzie można usłyszeć jego głos. Taka zmiana ścieżki kariery to poniekąd dzieło przypadku. Muzyk i tekściarz tworzył nowe piosenki w trakcie pandemii, ale brakowało mu głosów, z którymi mógłby je przetestować. Od swobodnego muzykowania (pisania tekstów i melodii) przeszedł też do wyśpiewywania słów. Jak przyznawał potem w wywiadach, był pozytywnie zaskoczony jakością swojego wokalu, dlatego postanowił upublicznić utwór „Wszystko OK”.

W kwietniu 2022 roku ukazała się EP-ka „Wynoszę się”. W każdym utworze zawartym na mini albumie Piotr „Rubens” Rubik pokazał, że jest samowystarczalny. Samodzielnie skomponował melodie, napisał teksty, zaśpiewał i wyprodukował wszystkie piosenki. Do pomocy potrzebował tylko Harry'ego i Michała Bryndala, którzy nagrali dla niego bębny. Z kolei w listopadzie 2022 roku odbyła się premiera jego debiutanckiej płyty „Piosenki, których nikt nie chciał”.

Rubens rusza w jesienną trasę „BARDZIEJ NIŻ OK!”. Gdzie kupić bilety na koncerty?

Tuż po intensywnym lecie 2023 przepełnionym koncertami na festiwalach Rubens ruszy w jesienną trasę klubową. Odwiedzi między innymi Kraków i Warszawę. W stolicy wystąpi w piątek 1 grudnia 2023 roku w klubie Niebo przy Alejach Jerozolimskich. Jak zapowiada artysta, który w tym roku zdobył aż sześć nominacji do Fryderyków, na jesiennych koncertach zaprezentuje nowe utwory, których nie zagrał ani na wiosennych koncertach, ani na letnich festiwalach. Z pewnością pojawi się najnowszy singiel „Pantera disco”, który w czerwcu 2023 roku miał swoją premierę.

Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz bilety na koncerty Rubensa w ramach trasy „BARDZIEJ NIŻ OK!”? Kup je w Going. lub na Empik Bilety! -> Rubens