Słuchawki bezprzewodowe - rodzaje

Dodany: 22 Apr 2021 09:51
Przez: Redakcja

Słuchawki bezprzewodowe są bardzo wygodne i praktyczne, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób z nich korzysta. Łączą się z urządzeniem bazowym bez za pomocą Bluetooth, podczerwieni lub radiowo. Umożliwiają słuchanie muzyki dobrej jakości, niezależnie od położenia źródła (telefonu, komputera, smartfona). Najczęściej wykorzystuje się je podczas treningów, spacerów, uprawiania joggingu oraz jazdy na rowerze. Używane są również przez osoby, które nie mogą swobodnie słuchać głośnej muzyki, ponieważ może to przeszkadzać innym (w domu, tramwaju, pociągu itd.).

Rodzaje słuchawek bezprzewodowych

Ze względu na konstrukcję słuchawki bezprzewodowe można podzielić na cztery grupy:

  • douszne,

  • nauszne,

  • dokanałowe

  • z przewodzeniem kostnym.

Słuchawki douszne

Słuchawki te idealnie dopasowują się do ucha, ponieważ ich końcówki wykonane są z gąbki lub gumki. Ich lekka konstrukcja umożliwia odpowiednią wentylację ucha. Ponieważ jednak nie są one idealnie szczelne, muzyka słuchana głośno może być słyszana przez inne osoby. Podobnie może przez nie dochodzić do ucha hałas z zewnątrz.

Słuchawki nauszne

Słuchawki nauszne są masywne i sztywne. Wykonuje się je z plastiku. Są one dokładnie dopasowane do głowy i szczelnie przylegają do ucha (doskonale tłumią hałasy z zewnątrz). Komfort noszenia uzyskuje się dzięki wyposażeniu ich w nakładki z gumy lub miękkiej pianki.

Słuchawki dokanałowe

Ten typ słuchawek jest niezwykle delikatny i miękki. Wykonuje się go z silikonu lub gumy, dzięki czemu nie przeszkadza po włożeniu do kanału usznego. Zapewnia całkowitą szczelność – w tym przypadku można bez problemu słuchać bardzo głośnej muzyki, nawet nocą.

Słuchawki z przewodzeniem kostnym

Słuchawki z przewodzeniem kostnym pozwalają odbierać wrażenia dźwiękowe dzięki przenoszeniu drgań akustycznych bezpośrednio do kości głowy. Są one bardzo lekkie i dobrze dopasowane, dzięki czemu świetnie utrzymują się na swoim miejscu (dlatego polecane są dla sportowców).

W sklepie internetowym https://www.morele.net/kategoria/sluchawki-bezprzewodowe-458/ można znaleźć bogatą ofertę słuchawek bezprzewodowych o różnych kształtach i kolorach oraz bardzo dobrych parametrach technicznych. Najnowsze modele oferują bardzo dobre pasmo przenoszenia dźwięku, redukcję szumów i duży zasięg (do 100 metrów). Wyposażone są w wydajne akumulatory, dzięki którym można słuchać muzyki nawet przez kilkanaście godzin na jednym ładowaniu. Niektóre posiadają również slot na kartę pamięci oraz wbudowany mikrofon.

Artykuł sponsorowany