Tool wraca w wielkim stylu

Dodany: 16 sie 2019 15:34
Przez: MR
foto: NME.com

Fani zespołu czekali na najnowszy album zespołu blisko 13 lat... Dlatego też wydawnictwo, którego premiera zapowiedziana została na 30 sierpnia 2019 roku cieszy się tak ogromną ppularnością. Już pierwszy singiel promujący "Fear Inoculum" bije rekordy. Utwór trafił na 93 miejsce listy Billboard Top 100 i może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że utwór trwa 10 minut i 23 sekundy przez co stał się najdłuższą piosenką w historii, jaka trafiła na listę Top 100. Tego nie dokonał jeszcze nikt. Co więcej w zaledwie kilka dni po premierze utwór przekroczył 5 milionów odsłuchań w serwisie Spotify.

 

 

Zapowiadany album, jak mówią członkowie zespołu, zostanie wydany w niecodziennej formie - ma zawierać rozkładaną broszurę z 4-calowym ekranem HD, na którym będzie można obejrzeć niedostępny nigdzie indziej film promocyjny. Ponadto do płyty dołączony zostanie kabel USB, 2-watowy głośnik, książeczka i karta z kodem do pobrania albumu w wersji cyfrowej. Koszt tego wydania to około 350 zł, jednak nie została przewidziana jego inna forma.

 

W rozmowie z Guitar World Adam Jones, gitarzysta grupy zdradził, że wydawnictwo ma zawierać siedem utworów i trwać blisko 80 minut. Co więcej - jeden z utworów zawierać będzie czterominutową solówkę!

 

Ponad dwa tygodnie przed premierą krążka Tool zdradził wszystkie tytuły utworów, które znajdą się na albumie. Jak się okazuje, wersja cyfrowa będzie zawierała dodatkowo 3 piosenki, które nie zostały uwzględnione na CD. Tracklista "Fear Inoculum" prezentuje się tak:

CD:

 1. Fear Inoculum
 2. Pneuma
 3. Invincible
 4. Descending
 5. Culling Voices
 6. Chocolate Chip Trip
 7. 7empest


Wersja cyfrowa:

 1. Fear Inoculum
 2. Pneuma
 3. Litanie contre la Peur
 4. Invincible
 5. Legion Inoculant
 6. Descending
 7. Culling Voices
 8. Chocolate Chip Trip
 9. 7empest
 10. Mockingbeat

Przypisane do Artysty: Tool , Piosenki: Fear Inoculum
Źródło artykułu: billboard.com