The Chemical Brothers
Rok powstania: 1992
Gatunek: Pop, Rock, Electronic, Rap
488
{{ like_int }}

Dwuosobowa angielska grupa reprezentujące nurt szeroko-pojętej muzyki elektronicznej, składająca się z Toma Rowlandsa oraz Eda Simonsa. Początkowo zespół nagrywał pod nazwą The Dust Brothers dla uhonorowania duetu producentów z Ameryki o tej samej nazwie i współpracował przy tworzeniu muzyki elektronicznej między innymi z The Prodigy. Kwestie prawne zmusiły ich do zmiany nazwy w 1995 roku. Jako The Chemical Brothers w późniejszym czasie nagrywali z takimi twórcami muzyki elektronicznej jak Moby i Underworld. Razem z The Prodigy, Fatboy Slimem,...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

Dwuosobowa angielska grupa reprezentujące nurt szeroko-pojętej muzyki elektronicznej, składająca się z Toma Rowlandsa oraz Eda Simonsa. Początkowo zespół nagrywał pod nazwą The Dust Brothers dla uhonorowania duetu producentów z Ameryki o tej samej nazwie i współpracował przy tworzeniu muzyki elektronicznej między innymi z The Prodigy. Kwestie prawne zmusiły ich do zmiany nazwy w 1995 roku. Jako The Chemical Brothers w późniejszym czasie nagrywali z takimi twórcami muzyki elektronicznej jak Moby i Underworld. Razem z The Prodigy, Fatboy Slimem, The Crystal Method oraz innymi, mniej znanymi zespołami, są pionierami big beatu. Twórczość zespołu The Chemical Brothers była wielokrotnie wykorzystywana w kinematografii. Muzycy stworzyli ścieżki dźwiękowe do wielu głośnych amerykańskich filmów, między innymi: Święty, Niebiańska plaża, Efekt motyla, Hakerzy, Vanilla Sky, Slumdog. Milioner z ulicy, a także angielskich produkcji takich jak: The Acid House.

 


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym
Kerli
{{ like_int }}
Kerli
Peaches
{{ like_int }}
Peaches
Grimes
{{ like_int }}
Grimes
Goldfrapp
{{ like_int }}
Goldfrapp
AlunaGeorge
{{ like_int }}
AlunaGeorge