The Pussycat Dolls
Miejsce urodzenia: Los Angeles
Data urodzenia: 2003
Data śmierci: 2010
Gatunek: Pop, Rap, Dance, Instrumental, Remix, Cover
473
{{ like_int }}

Działalność zespołu zaczęła się w małym studiu tańca, które mieściło się w Los Angeles w garażu aktorki Christiny Applegate (znanej z popularnego sit-com’u „Świat według Bundych” gdzie grała Kelly Bundy) – niegdyś współlokatorki choreografki Robin Antin. Robin występowała w reklamówkach telewizyjnych, była także autorem choreografii w teledyskach takich zespołów jak Smash Mouth, The Offspring i No Doubt. Chciała jednak zająć się czymś innym, bardziej twórczym. Zaprosiła więc do współpracy kilka dziewczyn i wspólnie zaczęły tworzyć własną choreografię oraz...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

Działalność zespołu zaczęła się w małym studiu tańca, które mieściło się w Los Angeles w garażu aktorki Christiny Applegate (znanej z popularnego sit-com’u „Świat według Bundych” gdzie grała Kelly Bundy) – niegdyś współlokatorki choreografki Robin Antin. Robin występowała w reklamówkach telewizyjnych, była także autorem choreografii w teledyskach takich zespołów jak Smash Mouth, The Offspring i No Doubt. Chciała jednak zająć się czymś innym, bardziej twórczym. Zaprosiła więc do współpracy kilka dziewczyn i wspólnie zaczęły tworzyć własną choreografię oraz kreować swój styl. Od 1995 roku przez 6 kolejnych lat, nowo powstały zespół swoimi tanecznymi popisami otwierał czwartkowe wieczory w ekskluzywnym Viper Room. Punktem zwrotnym w karierze The Pussycat Dolls był moment kiedy Gwen Stefani zaprosiła dziewczyny do wspólnego występu zarówno choreograficznego jak i wokalnego. Show okazał się wielkim sukcesem i w 2002 roku grupa przeniosła się do prestiżowego klubu The Roxy.

 

 

Na kanwie zainteresowania zespołem ze strony mediów, Antin podpisała kontrakt fonograficzny z firmą Interscope Records. W efekcie, w 2003 roku formacja została przekształcona w zespół wokalny. W jego skład weszły Nicole Scherzinger, Carmit Bachar, Ashley Roberts, Jessica Sutta, Melody Thornton i Kimberly Wyatt

 

Debiutancki singel Don’t Cha z gościnnym udziałem rapera Busta Rhymesa zajmował wiele czołowych pozycji na listach przebojów w Europie, Ameryce Północnej, Australii i Oceanii. Ponadto na pierwszym albumie można usłyszeć takich artystów jak Will.i.am (w utworze Beep) z zespołu The Black Eyed Peas, Snoop Dogg, który gościnnie wystąpił w piosence Buttons oraz Timbaland w Wait a Minute. Oprócz tych utworów zespół wydał na rynek single Stickwitu i I Don't Need a Man. Album (zatytułowany po prostu PCD) odniósł bardzo duży sukces na rynku fonograficznym. Został sprzedany w około siedmiomilionowym nakładzie, a wielu krajach dostąpił miana złotej lub platynowej płyty.

 

8 marca 2008 roku The Pussycat Dolls po 13 latach opuściła Carmit. Piosenkarka postanowiła jako pierwsza poinformować świat o swojej decyzji na oficjalnej stronie zespołu.

 

W półtora roku od wydania ostatniego singla z płyty PCD - Wait A Minute - dziewczyny z The Pussycat Dolls wypuściły na rynek piosenkę When I Grow Up, promującą nowy album Doll Domination. Piosenka ta odniosła duży sukces, była sklasyfikowana na wysokich pozycjach wielu list przebojów w krajach europejskich, USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Kolejne dwa utwory: Whatcha Think About That oraz I Hate This Part zostały wydane w podobnym czasie (przełom września i października). W styczniu 2009 roku światło dzienne ujrzał kolejny singiel promujący płytę Doll Domination pt. Bottle Pop. Dziewczyny nagrały także remix piosenki z filmu Slumdog: Milioner z ulicy (zdobywca 8 Oscarów) - Jai Ho (You Are My Destiny).

 

W dniu 24 września 2009 do świata muzycznego dotarła informacja, że grupa tymczasowo zawiesza swoją działalność. W wywiadzie dla MTV Thornton stwierdziła: "W tej chwili Pussycat Dolls robią sobie przerwę. To rzeczywiście bardzo potrzebna przerwa. To jest tak, jak jesteś z siostrami przez 24 godziny na dobę i potrzebujesz wziąć swój własny prysznic." Thornton powiedziała, że jest pewna, że „Lalki” w końcu i tak znajdą drogę z powrotem do siebie. Mimo zawieszenia działalności, Lalki uczestniczyły w wielu akcjach charytatywnych, galach wręczenia nagród, promocjach, a jednocześnie tworzyły utwory solowe lub współpracowały z innymi artystami. Nicole Scherzinger wystąpiła gościnnie w piosenkach i albumach innych artystów, podejmowała również kolejne próby wydania wstrzymanego debiutanckiego albumu i nadchodzącego trzeciego albumu PCD w tym samym czasie. Kimberly Wyatt uczyła tańca na studiach w Londynie, a jednocześnie pojawiały się pogłoski dotyczące przygotowywania się nagrania jej debiutanckiego albumu. Melody Thornton brała udział w różnych projektach, występując m.in. w wideoklipach. Poza tym pojawiły się pogłoski o tym, że miałaby nagrać piosenkę na płytę Timbalanda: Shock Value 2. Ashley Roberts również wystąpiła na wielu imprezach i promocjach.

 

29 stycznia 2010 roku, po niespełna 8 latach, The Pussycat Dolls opuściła Jessica Sutta. Kilka tygodni później odeszły także Ashley Roberts i Kimberly Wyatt. Nie zostało to oficjalnie potwierdzone przez Melody Thornton, ale ona również opuściła grupę co można było uznać za zakończenie działalności Pussycat Dolls.

 


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym