Timbaland
Miejsce urodzenia: Norfolk, USA
Data urodzenia: 10.03.1972
Gatunek: Rap, Pop, R&B, Rock
255
{{ like_int }}

Timbaland, a właściwie Timothy Mosley, to amerykański producent hip-hopowy i R&B.

 

W środowisku hip-hopowym, Timbaland uważany jest za pioniera beatów elektronicznych, inspirowanych muzyką wschodnią, oraz mocnych, nierównomiernych basów. Muzyk do tej pory wydał kilka płyt solowych oraz nagrał 3 albumy z raperem Magoo. Jest również twórcą podkładów na płytach wielu gwiazd, m.in. Nelly Furtado, Justina Timberlake'a, 50 Centa, Kelis, John Cena, The Pussycat Dolls, Aaliyah, Ginuwine'a, Madonny, Keri Hilson, Matta Pokory i innych gwiazd sceny...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

Timbaland, a właściwie Timothy Mosley, to amerykański producent hip-hopowy i R&B.

 

W środowisku hip-hopowym, Timbaland uważany jest za pioniera beatów elektronicznych, inspirowanych muzyką wschodnią, oraz mocnych, nierównomiernych basów. Muzyk do tej pory wydał kilka płyt solowych oraz nagrał 3 albumy z raperem Magoo. Jest również twórcą podkładów na płytach wielu gwiazd, m.in. Nelly Furtado, Justina Timberlake'a, 50 Centa, Kelis, John Cena, The Pussycat Dolls, Aaliyah, Ginuwine'a, Madonny, Keri Hilson, Matta Pokory i innych gwiazd sceny pop, hip-hop i R'n'B.

 

W świecie muzyki, Timbalandowi pomógł zaistnieć DeVante Swing (członek znanego kwartetu R&B Jodeci), który przyjął go do swojego labelu i grupy zwanej "Da Basement". DeVante był także osobą, która nadała Timbalandowi jego przydomek.

 

Prawdziwą popularność Timbaland zyskał w latach 1996-1997, gdy wyprodukował płytę Aaliyah pt. One in a Million, Ginuwine'a pt. Ginuwine...The Bachelor i Missy Elliott pt. Supa Dupa Fly.

 

W styczniu 2007 roku w mediach zaczęto oskarżać artystę o plagiat. Zarzucono mu kradzież piosenki fińskiego muzyka demoscenowego o pseudonimie Tempest. Utwór Fina – według krytyków – został wykorzystany w utworze Nelly Furtado - Do It. W serwisie YouTube pojawiły się filmy dokumentujące całą sprawę i przedstawiające dowody kradzieży utworu. Początkowo Tempest twierdził, że nie zamierza nic robić w tej sprawie, jednak potem poinformował media o rozmowach prowadzonych z prawnikami. To nie były pierwsze oskarżenia tego typu pod adresem Timbalanda. Wcześniej zarzucano mu, że w swoich produkcjach nielegalnie wykorzystuje sample orientalnych piosenkarzy.

 

19 listopada 2007 roku Timbaland został ojcem – urodziła mu się córka Reign. Informacje o jej przybyciu na świat były utrzymywane w tajemnicy. Timbaland ożenił się z matką dziewczynki, Monique Idlett, 11 czerwca 2008 w Virginii. Bardziej oficjalna ceremonia odbyła się 22 czerwca 2008 na wyspie Aruba. Pierwszym utworem odtworzonym na ślubie Timbalanda był utwór nagrany wraz z Nelly Furtado Promiscuous.

 


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym
Wyclef Jean
{{ like_int }}
Wyclef Jean
Rapper Big Pooh
{{ like_int }}
Rapper Big Pooh
Skeme
{{ like_int }}
Skeme
Ester Dean
{{ like_int }}
Ester Dean
Arif
{{ like_int }}
Arif