Xzibit
Miejsce urodzenia: Detroit, USA
Data urodzenia: 18.09.1974
Gatunek: Rap, Pop
731
{{ like_int }}

Xzibit, znany również jako X to the Z, to tak naprawdę Alvin Nathaniel Joiner IV – amerykański raper i prezenter telewizyjny.

 

Gdy Joiner miał dziewięć lat, zmarła jego matka. Jego ojciec ponownie się ożenił i wraz z rodziną przeniósł się z Detroit, w którym urodził się Alvin, do Los Angeles. W wieku 10 lat, Joiner zainteresował się muzyką i zaczął pisać swoje pierwsze teksty, co nie spotkało się z aprobatą ani jego ojca, ani...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

Xzibit, znany również jako X to the Z, to tak naprawdę Alvin Nathaniel Joiner IV – amerykański raper i prezenter telewizyjny.

 

Gdy Joiner miał dziewięć lat, zmarła jego matka. Jego ojciec ponownie się ożenił i wraz z rodziną przeniósł się z Detroit, w którym urodził się Alvin, do Los Angeles. W wieku 10 lat, Joiner zainteresował się muzyką i zaczął pisać swoje pierwsze teksty, co nie spotkało się z aprobatą ani jego ojca, ani macochy. Kilka lat później został wyrzucony ze szkoły średniej. W utworze Carry the Weight Xzibit opowiada historię swojego dzieciństwa.

 

W wieku 17 lat, Xzibit wyprowadził się z domu z nadzieją na rozpoczęcie kariery muzycznej, co dość szybko mu się udało. Kilkakrotnie pojawił się jako gość na płytach innych artystów.

 

Jego pierwszym solowym utworem był Freestyle Ghetto na albumie IV Life, artysty King Tee. Zaraz po nagraniu go, muzyk rozpoczął współpracę z Tha Alkaholiks przy płycie Coast II Coast. Po tournée z nimi w 1995, Steve Rifkind z Loud Records wypuścił debiutancki album młodego rapera pt. At the Speed of Life, który spotkał się ze znakomitym przyjęciem. Po nim przyszły następne płyty, które przyczyniły się do znacznego wzrostu popularności Xzibita.

 

W marcu 2011 roku raper nawiązał współpracę z przedsiębiorstwem Extreme Music. Z ich pomocą wydał kompilację Urban Ammo 2. Materiał składający się z 40 utworów został stworzony na potrzeby produkcji filmów i seriali telewizyjnych. Płyta promowana była dwoma teledyskami powstałymi do utworów: Man On The Moon i It Is What It Is z gościnnym udziałem Young De.

 

Najnowszy album artysty miał mieć tytuł MMXI, a jego premiera miała odbyć się pod koniec 2011 roku. W celach promocyjnych, w grudniu 2009 r. Xzibit wydał singel Hurt Locker, a na początku 2010 Phenom z gościnnym udziałem Kurupta & 40 Glocca. W międzyczasie wydał utwór Highest Form of Understanding (H.F.O.U.) z gościnnym występem rapera Trick-Tricka. Ostatecznie jednak te piosenki nie znalazły się na nowym albumie. 2

 

9 maja 2011 Xzibit na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, artysta poinformował, że postanowił zmienić nazwę swojego nowego krążka na Restless 2, a 20 października 2011 roku ogłoszono, że będzie miał on tytuł Napalm. Wśród producentów muzycznych pojawiają na nim się między innymi Akon, Dr. Dre, Illmind, 1500 or Nuthin' czy Rick Rock. Prace nad płytą trwały sześć lat. 4 września 2012 roku został wydany oficjalny singel pt. Up Out The Way z gościnnym udziałem E-40. Premiera odbyła się 9 października 2012 roku.

 


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym
Dirt Nasty
{{ like_int }}
Dirt Nasty
Guf
{{ like_int }}
Guf
Theodore Unit
{{ like_int }}
Theodore Unit
Sammy Adams
{{ like_int }}
Sammy Adams
DJ Screw
{{ like_int }}
DJ Screw