Zedd
Miejsce urodzenia: Saratow, Rosja
Data urodzenia: 02.09.1989
Gatunek: Pop, Electronic, Rock, House, R&B, Electro House, Rap, Dance
580
{{ like_int }}

 

Zedd, a właściwie Anton Igoriewicz Zaslavski, jest niemieckim DJ’em i producentem muzycznym rosyjskiego pochodzenia. Jego twórczość oscyluje między electro house, progressive house i dubstepem.

 

Zedd urodził się pod koniec istnienia ZSRR w Saratowie, gdzie spędził wczesne lata życia. Gdy miał 3 lata jego rodzina wyemigrowała do niedawno zjednoczonych Niemiec, gdzie osiedliła się w Kaiserslautern, leżącym na terenie byłego RFN. Zaslavski spędził tam dzieciństwo, wychował się i uczęszczał do szkoły. Mimo wczesnego opuszczenia ojczyzny Zedd zna...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

 

Zedd, a właściwie Anton Igoriewicz Zaslavski, jest niemieckim DJ’em i producentem muzycznym rosyjskiego pochodzenia. Jego twórczość oscyluje między electro house, progressive house i dubstepem.

 

Zedd urodził się pod koniec istnienia ZSRR w Saratowie, gdzie spędził wczesne lata życia. Gdy miał 3 lata jego rodzina wyemigrowała do niedawno zjednoczonych Niemiec, gdzie osiedliła się w Kaiserslautern, leżącym na terenie byłego RFN. Zaslavski spędził tam dzieciństwo, wychował się i uczęszczał do szkoły. Mimo wczesnego opuszczenia ojczyzny Zedd zna biegle język rosyjski, w którym rozmawiano w jego rodzinnym domu. Ponadto płynnie posługuje się angielskim i niemieckim.

 

Anton rozpoczął przygodę z muzyką jako kilkulatek, ucząc się gry na pianinie. W 2002 roku zaczął grać na perkusji w zespole Dioramic wraz ze swoim bratem i kilkoma kolegami. Początkowo nie interesował się muzyką elektroniczną.

 

W 2009 roku artystę zainspirował francuski duet Justice i wtedy też postanowił zacząć tworzyć swoją własną muzykę. W 2010 roku Dj’a zauważył i docenił Skrillex. Pierwszy singiel Zedda został wydany nakładem wytwórni tego amerykańskiego producenta w tym samym roku.

 

Pod koniec 2011 roku Zedd zdobył popularność singlem Shave It, który został zremiksowany przez takich producentów jak Kaskade czy Tommy Trash. W czerwcu 2012 roku Zaslavski wydał swój pierwszy singiel w amerykańskiej wytwórni Interscope Records dotychczas znanej z wydawania utworów popowych gwiazd. Utwór zajął pierwsze miejsce w amerykańskim rankingu US Dance Charts. W październiku 2012 roku Zedd wydał swój debiutancki album pt. Clarity.

 

Zedd ma na koncie współpracę m.in. z Nickym Romero, Justinem Bieberem i Lady Gagą.

 

W 2014 roku Zedd zdobył nagrodę Grammy za utwór Clarity. 19 maja 2015 roku na polskim rynku muzycznym ukazał się drugi album studyjny artysty pt. True Colors. Krążek był promowany singlem I Want You to Know, w którym gościnnie wystąpiła Selena Gomez. W procesie realizacji utworu wziął również udział Ryan Tedder.

 

W 2015 roku Zedd wydał kolejny album pt. Beautiful Now

 

Zaslavski przyznaje, że jego rodzina ma dalekie polskie korzenie

 


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym
Röyksopp
{{ like_int }}
Röyksopp
Dillon Francis
{{ like_int }}
Dillon Francis
Seven Lions
{{ like_int }}
Seven Lions
Disclosure
{{ like_int }}
Disclosure
Krewella
{{ like_int }}
Krewella