Bitamina
Rok powstania: 2005
Gatunek: Polski Rock
1,7k
{{ like_int }}

Rok 2005, obóz aktorski Machulskich. To właśnie tam krzyżują się drogi Amara i Mateusza, założycieli Bitaminy. Niedługo potem dołącza do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadają sobie do gustu. Nie przeszkadza im to, że Mateusz na co dzień mieszka w Niemczech, gdzie spełnia się jako aktor i reżyser, a Amar z Piotrem wiele czasu poświęcają produkcji ekologicznego sera i warzyw. Tworzą kolektyw, którego działalność nieprzerwanie trwa do dziś. Panowie nie zwracają większej uwagi na modę...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

Rok 2005, obóz aktorski Machulskich. To właśnie tam krzyżują się drogi Amara i Mateusza, założycieli Bitaminy. Niedługo potem dołącza do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadają sobie do gustu. Nie przeszkadza im to, że Mateusz na co dzień mieszka w Niemczech, gdzie spełnia się jako aktor i reżyser, a Amar z Piotrem wiele czasu poświęcają produkcji ekologicznego sera i warzyw. Tworzą kolektyw, którego działalność nieprzerwanie trwa do dziś. Panowie nie zwracają większej uwagi na modę i chwilowo panujące trendy, zwyczajnie robiąc swoje. Pomimo iż nie zabiegają o sławę, promocję i zaistnienie w social mediowym świecie, to są coraz bardziej rozpoznawalni, a wokół kolektywu tworzy się coraz większe grono oddanych fanów.

Pierwszy album Bitaminy to „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych teksty autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazuje się cyfrowo album „Plac Zabaw”, który wywołuje niemałe zamieszanie w świecie muzyki. Kolejne wydawnictwo to „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samodzielnie, krokach poza dziecięce podwórko. W 2019 zespół zaprezentował „Kwiaty i Korzenie”. Tu po raz pierwszy Piotr i Mateusz dzielą się mikrofonem, a do współpracy nad całością materiału został zaproszony Moo Latte. Na krążku gościnnie udzielają się Grubson i Jarecki.


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym