Ghost B.C.
Miejsce powstania: Linköping, Szwecja
Rok powstania: 2008
Gatunek: Rock, Heavy Metal, Hard Rock, Pop, Doom Metal
2k
{{ like_int }}

Grupa powstała w 2008 roku w Linköping. Wokalista grupy posługuje się pseudonimem Papa Emeritus , aczkolwiek jest to ta sama postać, która zmienia image z każdym kolejnym albumem. Instrumentaliści zespołu są również określani w dość tajemniczy sposób - The Nameless Ghouls. Zespół zyskał na rozpoznawalności za sprawą wizerunku scenicznego oraz utrzymywania personaliów muzyków w tajemnicy. Obecnie, na bazie różnych doniesień (w tym dość jednoznacznego Tweetu Nergala z grupy Behemoth), wiadomo, że frontmanem grupy jest szwedzki artysta Tobias Forge....

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

Grupa powstała w 2008 roku w Linköping. Wokalista grupy posługuje się pseudonimem Papa Emeritus , aczkolwiek jest to ta sama postać, która zmienia image z każdym kolejnym albumem. Instrumentaliści zespołu są również określani w dość tajemniczy sposób - The Nameless Ghouls. Zespół zyskał na rozpoznawalności za sprawą wizerunku scenicznego oraz utrzymywania personaliów muzyków w tajemnicy. Obecnie, na bazie różnych doniesień (w tym dość jednoznacznego Tweetu Nergala z grupy Behemoth), wiadomo, że frontmanem grupy jest szwedzki artysta Tobias Forge. Ponadto media co jakiś czas donoszą o kolejnym „byłym Nameless Ghoul”, który przyznał, że grał w Ghost. Mówi się również, że skład zespołu w pełni zmieniał się już kilkakrotnie od czasu rozpoczęcia działalności. Tajemnica, jaką owiana jest tożsamość członków zespołu zrodziła również licznej plotki, jakoby w skład zespołu wchodzili bądź wchodzą członkowie takich grup jak Bloodbath, Foo Fighters, Lez Zeppelin, Korn, The Sisters of Mercy czy Pendragon.

 

Debiutancki album formacji zatytułowany Opus Eponymous ukazał się 18 października 2010 roku nakładem wytwórni muzycznej Rise Above Records, a premierę poprzedził wydany na 7" calowej płycie gramofonowej singel pt. Elizabeth. Opus… został nominowana do szwedzkiej nagrody muzycznej Grammis i spotkał się również z pozytywnym przyjęciem krytyków i publiczności. Drugi album zespołu, zatytułowany Infestissumam został wydany 10 kwietnia 2013 roku. Płyta zadebiutowała na 1. miejscu szwedzkiej listy przebojów Sverigetopplistan oraz wygrała nagrodę Grammis w kategorii Årets hårdrock/metall. Album dotarł ponadto do 28. miejsca listy Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych sprzedając się w nakładzie 14 tys. egzemplarzy w przeciągu tygodnia od dnia premiery.

 

Wydawnictwo przysporzyło grupie także pierwszego sukcesu na rynku międzynarodowym. Nagrania trafiły na listy przebojów m.in. w Wielkiej Brytanii, Finlandii i Norwegii. 19 listopada 2013 roku ukazał pierwszy mini-album Ghost zatytułowany If You Have Ghost, zawierający covery znanych utworów wykonywanych przez szwedzkich artystów. Wydawnictwo dotarło do 87. miejsca listy Billboard 200 znalazłszy nieco ponad 5 tys. nabywców. 21 sierpnia 2015 roku do sprzedaży trafił trzeci album studyjny zespołu, zatytułowany Meliora. Płyta uplasowała się na 8. miejscu amerykańskiej listy przebojów (Billboard 200) sprzedając się w nakładzie, niemal 30 tys. egzemplarzy.

 


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym