James Arthur
Miejsce urodzenia: Middlesbrough, Wielka Brytania
Data urodzenia: 2 marca 1988
Gatunek: Pop, Rap, Acoustic, Remix, R&B, Ballad, Cover, Dance-Pop, Pop-Rock, Rock
1k
{{ like_int }}

James Andrew Arthur to brytyjski wokalista i zwycięzca 9. edycji The X Factor w Wielkiej Brytanii w 2012. Jego debiutancki singiel Impossible (cover utworu barbadoskiej wokalistki Shontelle) wydany po finale programu uplasował się na 1. miejscu listy UK Singles Chart, sprzedając się w niemal 1,5 milionach kopii, co czyni go najlepiej sprzedającym się singlem finalisty The X Factor w historii. W 2013 roku ukazał się pierwszy album artysty pt. James Arthur, który zadebiutował na 2. pozycji brytyjskiej...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

James Andrew Arthur to brytyjski wokalista i zwycięzca 9. edycji The X Factor w Wielkiej Brytanii w 2012. Jego debiutancki singiel Impossible (cover utworu barbadoskiej wokalistki Shontelle) wydany po finale programu uplasował się na 1. miejscu listy UK Singles Chart, sprzedając się w niemal 1,5 milionach kopii, co czyni go najlepiej sprzedającym się singlem finalisty The X Factor w historii. W 2013 roku ukazał się pierwszy album artysty pt. James Arthur, który zadebiutował na 2. pozycji brytyjskiej listy bestsellerów.

Wokalista urodził się w Middlesbrough w Anglii. Jego rodzicami są Shirley Ashworth i Neil Arthur. Ojciec Jamesa był kierowcą samochodu dostawczego, ale niegdyś również DJ-em i perkusistą. Rodzice Arthura rozstali się kiedy ten miał 2 lata.

James Arthur uczęszczał do Ings Farm Primary School w Redcar. Kiedy miał 9 lat, przeprowadził się wraz z matką i ojczymem do Bahrajnu, gdzie uczył się w lokalnej British School of Bahrain przez 4 lata. Kiedy matka rozstała się z partnerem, 14–letni wówczas Arthur przeprowadził się z nią i dwiema przyrodnimi siostrami, Jasmin i Neve, do Wielkiej Brytanii do Saltburn-by-the-Sea i kontynuował naukę w Rye Hills School w Redcar.

Na początku 2012, artysta wydał dwie EPki jako The James Arthur Band. Zespół składał się z Arthura (wokal, gitara), Jeza Taylora (gitara), Chrisa Smallsa (keyboard), Jordana Swaina (perkusja) i Richa Doney'a (kontrabas). W 2012 zespół wypuścił album zatytułowany The EP Collection zawierający dziewięć utworów z wpływami R&B, soulu i hip hopu. Krążek był kompilacją utworów z obu albumów EP. Arthur wydał również EPkę nazwaną Hold On wraz z zespołem The James Arthur Project w sierpniu 2012 we współpracy z Johnem McGoughiem. 2013 roku, po wygranej w The X Factor, James Arthur wydał debiutancką solową płytę zatytułowaną James Arthur.

W 2016 ukazała się druga płyta wokalisty zatytułowana Back from the Edge.


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym
Mayer Hawthorne
{{ like_int }}
Mayer Hawthorne
Kokane
{{ like_int }}
Kokane
Nerviozzo
{{ like_int }}
Nerviozzo
Jay-Z & Kanye West
{{ like_int }}
Jay-Z & Kanye West
Raggasonic
{{ like_int }}
Raggasonic