Seria filmów o życiu i twórczości Prince'a

Dodany: 31 pa 2018 09:26
Przez: Mateusz Marzec
foto: Internet

Już niebawem powstanie film opowiadający o życiu i twórczości samego Prince'a! Co ciekawe, za produkcję odpowie Netflix. Nadchodzący projekt będzie prowadzony przez Ave Duvernay, która wyreżyserowała filmy Selma i 13 - oba nominowane do Oscarów.

Seria filmów związana z ukazaniem postaci Prince'a ma odkryć całe życie gwiazdy. Zostaną w nim uwzględnione niepublikowane materiały wideo, zdjęcia i wywiady z obszernego archiwum.

- Książę był geniuszem, radością i szarpnięciem zmysłów. Był jak żaden inny. Rozbijał z góry przyjęte wyobrażenia, rozbijał granice i dzielił się swoim sercem poprzez swoją muzykę. Jedyny sposób, w jaki wiem, jak zrobić ten film, to miłość i troska. Jestem zaszczycona, że mogę to zrobić i jestem wdzięczna - napisała na Twitterze Duvernay.

Duvernay dodała, że ​​jest "zaszczycona" i "wdzięczna" za udział w produkcji filmu. Data premiery produkcji nie została jeszcze ogłoszona.

Serial dokumentalny podąża za książką Channel 4: Ostatni rok legendy. We wrześniu ukazał się koncertowy album Prince'a zatytułowany "Piano & A Microphone 1983". LP zawiera domowe próby muzyków. Przed jego wydaniem odsłonięto niesłyszane wcześniej demo "17 Days".

 

Przypisane do Artysty: Prince
Źródło artykułu: nme.com