Charlie Puth
Miejsce urodzenia: Rumson, USA
Data urodzenia: 2 grudnia 1991
Gatunek: Pop, R&B, Rap, Rock
1,5k
{{ like_int }}

Puth urodził się i wychował w Rumson w New Jersey jako syn Debry Goldstein i Chucka Putha. Jego ojciec ma niemieckie korzenie, zaś matka jest Żydówką. Ma dwójkę rodzeństwa: Stephena i Mikaelę. W 2010 roku Puth ukończył Rumson-Fair Haven Regional High School. W siódmej klasie, po ukończeniu nauki w Count Basie Theatre, zaczął uczęszczać do Manhattańskiej Szkoły Muzycznej, w której uczył się w klasie fortepianu jazzowego oraz klasycznego. W 2013 roku ukończył naukę w Berklee College of Music...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

Puth urodził się i wychował w Rumson w New Jersey jako syn Debry Goldstein i Chucka Putha. Jego ojciec ma niemieckie korzenie, zaś matka jest Żydówką. Ma dwójkę rodzeństwa: Stephena i Mikaelę. W 2010 roku Puth ukończył Rumson-Fair Haven Regional High School. W siódmej klasie, po ukończeniu nauki w Count Basie Theatre, zaczął uczęszczać do Manhattańskiej Szkoły Muzycznej, w której uczył się w klasie fortepianu jazzowego oraz klasycznego. W 2013 roku ukończył naukę w Berklee College of Music w Bostonie w Massachusetts.

 

We wrześniu 2009 roku Puth zaczął publikować swoje nagrania muzyczne w serwisie YouTube. W grudniu 2010 roku wydał niezależnie swoją debiutancką płytę studyjną zatytułowaną The Otto Tunes. W tym czasie, gdy jego kariera dopiero nabierała rozpędu, artysta miał w zwyczaju rozdawać na koncertach swój prywatny numer telefonu. Jak twierdzi muzyk celem tego zabiegu było uzyskanie lepszego kontaktu z fanami.

 

W 2011 roku razem z Emily Luther, koleżanką z Berklee College of Music, nagrał swoją wersję przeboju Someone Like You z repertuaru Adele. Nowa wersja piosenki wygrała konkurs coverowy organizowany przez Pereza Hiltona. W październiku duet podpisał kontrakt z wytwórnią eleveneleven założoną przez Ellen DeGeneres. Niedługo potem oboje wystąpili gościnnie w jednym z odcinków talk-show prowadzonego przez DeGeneres. Pod koniec stycznia 2012 roku ponownie pojawili się jako goście muzyczni w programie, tym razem wykonując swoją wersję przeboju Need You Now zespołu Lady Antebellum, a także autorską piosenkę Break Again, którą Puth napisał we współpracy z Robertem Gilliesem. Po pewnym czasie Charlie opuścił eleveneleven i podpisał umowę z wytwórnią Atlantic Records.

 

W 2013 roku wydał niezależnie swoją drugą płytę studyjną zatytułowaną Ego, a w lutym 2015 roku artysta wydał singiel Marvin Gaye, który nagrał w duecie z Meghan Trainor. W tym samym roku napisał, współpracował i zaśpiewał gościnnie w utworze See You Again razem z Wizem Khalifą. Piosenka znalazła się na oficjalnej ścieżce dźwiękowej do filmu Szybcy i wściekli 7. Numer został napisany w hołdzie aktorowi Paulowi Walkerowi i dotarł do pierwszego miejsca list przebojów w Australii, Austrii, Belgii, Szwecji, Kanadzie, Niemczech, Nowej Zelandii, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych i Francji.

 

W maju 2015 premierę miał debiutancki mini-album Putha zatytułowany Some Type of Love. W czerwcu tego roku ukazał się także utwór Nothing but Trouble, który piosenkarz nagrał razem z Lil’ Waynem. Piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu dokumentalnego 808: The Movie. W sierpniu ruszyła przedsprzedaż jego debiutanckiego albumu studyjnego zatytułowanego Nine Track Mind, który ukazał się 29 stycznia 2016 roku.

 


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym
Faith Evans
{{ like_int }}
Faith Evans
Andrea Martin
{{ like_int }}
Andrea Martin
Fantasia
{{ like_int }}
Fantasia
Benny Cassette
{{ like_int }}
Benny Cassette
Alicia Keys
{{ like_int }}
Alicia Keys