Coco Rosie
Miejsce powstania: Stany Zjednoczone
Rok powstania: 2003
Gatunek: Pop, Rock, Post-Rock, Trip-Hop, Rap, Indie Rock
535
{{ like_int }}

Sierra Casady (nazywana przez matkę Rosie), przyszła na świat w stanie Iowa w 1980 roku. Bianca Casady (którą nazywano Coco) urodziła się na Hawajach (w 1982 roku). Wczesne dzieciństwo spędziły przenosząc się z matką z miejsca na miejsce. Gdy Sierra miała pięć lat (Bianca – trzy) ich rodzice się rozwiedli. Gdy Sierra miała 14 lat matka wyrzuciła ją z domu. Ojciec zapisał ją wtedy do szkoły z internatem. Od tamtego czasu siostry straciły ze sobą kontakt. W 2000 roku Sierra (mając 20 lat) przeniosła się na studia do małego mieszkania w...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

Sierra Casady (nazywana przez matkę Rosie), przyszła na świat w stanie Iowa w 1980 roku. Bianca Casady (którą nazywano Coco) urodziła się na Hawajach (w 1982 roku). Wczesne dzieciństwo spędziły przenosząc się z matką z miejsca na miejsce. Gdy Sierra miała pięć lat (Bianca – trzy) ich rodzice się rozwiedli. Gdy Sierra miała 14 lat matka wyrzuciła ją z domu. Ojciec zapisał ją wtedy do szkoły z internatem. Od tamtego czasu siostry straciły ze sobą kontakt. W 2000 roku Sierra (mając 20 lat) przeniosła się na studia do małego mieszkania w dzielnicy Montmartre w Paryżu. Gdy Sierra zamieszkała wParyżu, Bianca zaczęła studiować lingwistykę i socjologię. Poza tym rozwijała swoje zainteresowanie sztuką i pisarstwem.

W 2003 roku Bianca zdecydowała, że nadszedł czas na zmiany. Opuściła mieszkanie w Brooklynie (Nowy Jork) i nieoczekiwanie pojawiła się u Sierry, w Paryżu. Minęła już prawie dekada od poprzedniego spotkania sióstr. Po dwóch miesiącach dziewczyny praktycznie zamknęły się w łazience Sierry. Wybrały to pomieszczenie, jako najbardziej akustyczne i odizolowane w całym mieszkaniu.

Po miesiącu eksperymentów w wannie ukończyły swój debiutancki album „La Maison de Mon Rêve”. Zawierał on m.in. dźwięki wielu zabawek zakupionych w sąsiedztwie. Siostry właściwie nie chciały rozprowadzać „La Maison de Mon Rêve” szerzej niż w kręgu przyjaciół, ale mimo to w 2004 roku płyta została wydana w niezależnej wytwórni Touch and Go.

Po wydaniu pierwszego albumu dziewczyny stały się praktycznie nierozłączne. Jeszcze w tym samym roku został zarejestrowany singel „Beautiful Boyz” (wykonywany z Antonym Hegarty). Rok później (2005) siostry wydały swój drugi album „Noah's Ark”. W roku 2007 Coco i Rosie wydały album "The Adventures of Ghosthorse and Stillborn" zawierający dużo więcej elementów hiphopowych, mimo to dawne Cocorosie utrzymało swój niepowtarzalny klimat.

Niszowa amerykańska formacja, która cieszy się dość sporą popularnością w Polsce, wydała od tego czasu jeszcze trzy płyty długogrające.

 


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym
Midnight Red
{{ like_int }}
Midnight Red
Ceremony
{{ like_int }}
Ceremony
A Fine Frenzy
{{ like_int }}
A Fine Frenzy
Helmet
{{ like_int }}
Helmet
Exodus
{{ like_int }}
Exodus