O.S.T.R.
Miejsce urodzenia: Łódź
Data urodzenia: 15 maja 1980
Gatunek: Polski Rap, Rap, Pop, Instrumental, Soundtrack, Rock
3,7k
{{ like_int }}

Pod pseudonimem O.S.T.R. (a także Ostry i Oster) kryje się polski raper, freestyle'owiec, muzyk i kompozytor Adam Andrzej Ostrowski. Muzyk znany jest także ze swojej działalności jako producent muzyczny i inżynier dźwięku. Jako hip-hopowy artysta solowy od zawsze związany jest z oficyną Asfalt Records. W swej twórczości porusza takie zagadnienia jak polityka, korupcja oraz problemy społeczne. Członek zespołów Tabasko, Skill Mega, Killing Skills i Beat Brothers. Był także członkiem formacji Obóz TA i LWC. Wraz z producentem muzycznym Emade współtworzy...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

Pod pseudonimem O.S.T.R. (a także Ostry i Oster) kryje się polski raper, freestyle'owiec, muzyk i kompozytor Adam Andrzej Ostrowski. Muzyk znany jest także ze swojej działalności jako producent muzyczny i inżynier dźwięku. Jako hip-hopowy artysta solowy od zawsze związany jest z oficyną Asfalt Records. W swej twórczości porusza takie zagadnienia jak polityka, korupcja oraz problemy społeczne. Członek zespołów Tabasko, Skill Mega, Killing Skills i Beat Brothers. Był także członkiem formacji Obóz TA i LWC. Wraz z producentem muzycznym Emade współtworzy projekt pod nazwą POE. Muzyk współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: SOFA, Warszafski Deszcz, Hades, Michał Urbaniak, Tede, Fokus, DJ Deszczu Strugi, DonGURALesko, Fu, Pezet, Sistars oraz Slums Attack.

W 2006 roku raper otrzymał nagrodę Polskiego Radia BIS Biser w kategorii Najlepsza energia na koncercie. Jest także laureatem nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz czterokrotnym laureatem nagrody Ślizger przyznawanej przez czasopismo Ślizg. Ponadto w 2008 roku portal Spinner Polska ogłosił go Postacią roku. W 2011 roku O.S.T.R. został sklasyfikowany na 4. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. Rok później w kolejnym rankingu tegoż pisma został wybrany najlepszym polskim producentem hip-hopowym. W styczniu 2014 roku został wybrany Artystą Dekady w Plebiscycie WuDoo i Hip-hop.pl.


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym