Black Eyed Peas
Miejsce urodzenia: Los Angeles
Data urodzenia: 1995
Gatunek: Rap, Pop, Dance-Pop, Electronic, Dance, Remix, R&B, Latin Pop, Electro-Pop, House, Christian
892
{{ like_int }}

Do 2003 roku ta amerykańska grupa hip-hopowa, znana była jako po prostu Black Eyed Peas. Zespół powstał w Los Angeles w 1995 roku a obecnie w skład grupy wchodzą: Will.i.am, Fergie, Taboo i Apl.de.ap.

 

Zespół zadebiutował w 1998 roku krążkiem Behind the Front, który nie odniósł sukcesu, podobnie jak Bridging the Gap, wydany dwa lata później. Od mającej miejsce w 2003 roku premiery trzeciego wydawnictwa, Elephunk, grupa sprzedała w sumie 56 milionów płyt. Album Monkey...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

Do 2003 roku ta amerykańska grupa hip-hopowa, znana była jako po prostu Black Eyed Peas. Zespół powstał w Los Angeles w 1995 roku a obecnie w skład grupy wchodzą: Will.i.am, Fergie, Taboo i Apl.de.ap.

 

Zespół zadebiutował w 1998 roku krążkiem Behind the Front, który nie odniósł sukcesu, podobnie jak Bridging the Gap, wydany dwa lata później. Od mającej miejsce w 2003 roku premiery trzeciego wydawnictwa, Elephunk, grupa sprzedała w sumie 56 milionów płyt. Album Monkey Business wydany w 2005 roku zdobył 4-krotną platynową płytę w USA. W 2011 zespół został ogłoszony grupą muzyczną, która sprzedała najwięcej plików muzycznych (42 miliony).

 

W 2009 roku zespół wydał single Boom Boom Pow i I Gotta Feeling. Oba zajmowały przez niemal pół roku pierwsze miejsca na liście Billboard Hot 100. Krążek The E.N.D okrył się pięciokrotnie platyną w Kanadzie, natomiast we Francji trzykrotnie. Pod koniec 2010 The Black Eyed Peas wydali szóstą i jak na razie ostatnią studyjną płytę zatytułowaną The Beginning.

 

W lipcu 2011 podczas jednego z koncertów w Anglii, Fergie ogłosiła zawieszenie działalności zespołu, jednak na oficjalnej stronie The Black Eyed Peas widnieją zapowiedzi zbliżającego się koncertu, z czego można wywnioskować, iż zespół jeszcze pozostaje aktywny.

 

We wrześniu 2016 roku Will.i.am, Taboo i Apl.de.ap wraz z Fergie i resztą celebrytów takich jak Tori Kelly i Jessie J stworzyli drugą wersje piosenki Where Is the Love? nazwaną #WHEREStheLOVE, by ponownie przekazać ludziom jak wielkie straty dla świata czynią terroryści.

 


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym