James Blake
Miejsce urodzenia: Londyn
Data urodzenia: 26 września 1988
Gatunek: Pop, Rock, Electro-Pop, Electronic, Soul, R&B, Trap, Ballad, Folk
697
{{ like_int }}

Blake rozpoczął swoją karierę muzyczną, wydając swoją debiutancką płytę winylową, zatytułowaną Air & Lack Thereof w Wielkiej Brytanii w lipcu 2009 roku. Będąc wydanym przez wytwórnię nadruków Hemlock, album EP stał się ulubieńcem DJ-a rozgłośni BBC Radio 1, Gillesa Petersona. Wkrótce po premierze nagrania, Blake został zaproszony przez Petersona do wykonania specjalnego mixu do jego międzynarodowego show. W tym okresie, Blake studiował muzykę popularną na Uniwersytecie Goldsmith. W ramach zadania kompozytorskiego na drugim roku złożył kolejną płytę EP...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

Blake rozpoczął swoją karierę muzyczną, wydając swoją debiutancką płytę winylową, zatytułowaną Air & Lack Thereof w Wielkiej Brytanii w lipcu 2009 roku. Będąc wydanym przez wytwórnię nadruków Hemlock, album EP stał się ulubieńcem DJ-a rozgłośni BBC Radio 1, Gillesa Petersona. Wkrótce po premierze nagrania, Blake został zaproszony przez Petersona do wykonania specjalnego mixu do jego międzynarodowego show. W tym okresie, Blake studiował muzykę popularną na Uniwersytecie Goldsmith. W ramach zadania kompozytorskiego na drugim roku złożył kolejną płytę EP - Klavierwerke, mówiąc, że nie chce skupiać się na swoich szkolnych utworach, które miały już wtedy zostać wydane. Kolejny krążek EP zatytułowana CMYK ukazała się nakładem R & S Records w 2010 roku. Tytułowy utwór został wybrany przez DJ-a BBC Radio 1, Nicka Grimshawa, jako utwór tygodnia, a także otrzymał czas antenowy od innych DJ-ów. 29 września 2010, Zane Lowe wybrał cover utworu Limit to Your Love autorstwa Blake'a jako jego "najgorętsze nagranie świata". Piosenka została napisana i oryginalnie nagrana przez Feist i pojawiła się na jej albumie studyjnym, The Reminder. Singiel wydano w Wielkiej Brytanii w dniu 28 listopada 2010 r., gdzie zadebiutował na UK Singles Chart na pozycji 47.

 

Artysta pomimo swej krótkiej, profesjonalnej działalności, został już dostrzeżonym przez media co zaowocowało nominacją w BBC's Sound of 2011 - corocznej ankiecie, która zwraca uwagę na obiecujących w nadchodzącym roku artystów; ostatecznie zajął drugie miejsce, wyprzedzając zakwalifikowanych The Vaccines, Jamie Woon czy Clare Maguire. 15 grudnia 2010 r. ujawniono także, że Blake uplasował się na drugim miejscu, za piosenkarką Jessie J, na Brit Awards w kategorii Critics' Choice.

 

Blake ujawnił pod koniec grudnia 2010 r., że jego debiutancki album będzie nazywał się James Blake. Płyta zawierająca 11 utworów ujrzała światło dzienne 7 lutego 2011 roku, aczkolwiek zaledwie kilka dni po grudniowym ogłoszeniu muzyka, album wyciekł do sieci. 9 stycznia 2011 roku piosenka Wilhelm Scream została ogłoszony jako drugi singiel z albumu (na którym również znajdował się cover Limit to Your Love).

 


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym
Little Mix
{{ like_int }}
Little Mix
Shakira
{{ like_int }}
Shakira
Blondie
{{ like_int }}
Blondie
The Descendents
{{ like_int }}
The Descendents
Santigold
{{ like_int }}
Santigold