Wakacyjne hity. Piosenki z plażą w tle

Dodany: 10 lip 2019 14:02
Przez: MR

Kto nie lubi czuć piasku między palcami w gorący dzień? Nikt, a na pewno nie my! Oto nasza lista najlepszych piosenek o plaży, w której znajdziecie także piosenki do surfowania. Słońce, ciepła pogoda i kojące fale, plaża ma wszystkie elementy, które inspirują do stworzenia wspaniałej piosenki. Wiele piosenek z tej listy mówi głównie o spędzaniu czasu na brzegu, podczas gdy inne to fantastyczne przeboje popowe, które brzmią najlepiej na plaży wśród przyjaciół.

Tak naprawdę, cała ta lista mogłaby pochodzić z dyskografii Beach Boys, ale zdecydowaliśmy się na kilka innych hitów. Jack Johnson to kolejny muzyk z mnóstwem niesamowitych melodii idealnych na plażę. Dlatego też „You And Your Heart” zajmuje wysoką pozycję na tej liście.  „Summer Nights” ze ścieżki dźwiękowej filmu „Grease” to kolejna z najlepszych piosenek na plażę. Przedstawiamy nasz wybór.

 

Surfin' U.S.A. Beach Boys

 

Drugi album amerykańskiego zespołu rockowego The Beach Boys. Osiągnął drugie miejsce w USA, przez 78 tygodni znajdował się na liście albumów, okrył się złotem i przyniósł ogromną sławę zespołowi. Promował go jeden singiel, tytułowy utwór ze stroną B - „Shut Down.”

Billboard umieścił „Surfin U.S.A.” w swoim rankingu jako piosenka numer 1 z 1963 r.  Chociaż ta piosenka była piosenką numer 1 Billboardu w tym roku, późniejsze listy z klasyfikowały „Sugar Shack” Jimmy'ego Gilmera i Fireballs jako numer 1 w 1963 roku.

 

 

California Girls Beach Boys

 

Piosenka napisana przez Briana Wilsona i Mike'a Love dla amerykańskiego zespołu rockowego Beach Boys, znalazła się na ich albumie „Summer Days (And Summer Nights !!)” z 1965 roku. Po wydaniu singla „California Girls” osiągnęło 3. pozycję na liście Billboard Hot 100. Dalej znalazło się „Let Him Run Wild”, kolejnym utworem z „Summer Days.”

Piosenka jest uważana za symboliczną dla lat 60. Rock and Roll Hall of Fame umieścił ją na liście „500 Songs That Shaped Rock and Roll.” W 2010 roku nagranie Beach Boys zostało wprowadzone do Grammy Hall of Fame. W 2011 roku magazyn Rolling Stone uplasował przebój na 72 pozycji na liście „500 najlepszych piosenek wszechczasów.”

 

 

You And Your Heart Jack Johnson

 

Johnson powiedział MTV News o inspiracji do „You and Your Heart”: „[Ta piosenka] zaczęła się od tego gitarowego riffu, który miałem przez jakiś czas w głowie, właściwie miałem go już przy tworzeniu ostatniej płyty i podobał nam się, ale nie zrobiliśmy tego. Nie miałem na niego jeszcze żadnych słów, nie wyszło to naturalne, więc go nie użyłem. W pewnym momencie niektóre książki, które czytałem, zaczęły prowadzić mnie w pewnym kierunku, trochę jak postać złamanego króla, pojawia się obszar, w który czasami wchodzisz, w którym przestajesz ufać swojemu sercu i zaczynasz myśleć za dużo o logice, tym i tamtym. Więc chodzi głównie o to, że separacja może się wydarzyć między jaźnią a sercem i próbujemy ponownie zaufać swojemu sercu."

 

 

Plastic Beach Gorillaz

 

Trzeci album studyjny brytyjskiego wirtualnego zespołu Gorillaz. Został wydany 3 marca 2010 r. przez Parlophone na arenie międzynarodowej oraz przez Virgin Records w Stanach Zjednoczonych. Powstał z niedokończonego projektu o nazwie Carousel, album był nagrywany od czerwca 2008 r. do listopada 2009 r. i został wyprodukowany głównie przez współtwórcę grupy Damona Albarna. Występują w nim gościnnie tacy artyści jak Snoop Dogg, Gruff Rhys, De La Soul, Bobby Womack, Mos Def, Lou Reed, Mick Jones, Mark E. Smith, Paul Simonon, Bashy, Kano, Little Dragon i Hypnotic Brass Ensemble .

Plastic Beach otrzymała głównie pozytywne recenzje i została uznana za jedną z najlepszych płyt roku przez kilku krytyków. Album zadebiutował na drugim miejscu w UK Albums Chart, sprzedając około 74 432 egzemplarzy w pierwszym tygodniu. Zadebiutował na drugim miejscu na amerykańskiej liście Billboard 200, sprzedając 112 000 egzemplarzy w pierwszym tygodniu, osiągnął również numer jeden w kilku innych krajach.

 

 

Summer Nights John Travolta i Olivia Newton-John

 

Popularna piosenka z musicalu Grease. Napisana przez Jima Jacobsa i Warrena Caseya. Jej najbardziej znana wersja została nagrana przez Johna Travoltę i Olivię Newton-John na wielkoekranową adaptację musicalu i wydana jako singiel w tym samym roku.

„Summer Nights” stało się wielkim hitem zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii latem 1978 r. Utwór zamieszczony na albumie ścieżki dźwiękowej filmu był jednym z kilku hitowych singli z filmu. Część utworu została przedstawiona nowej publiczności, gdy została wydana w latach 90. jako część megamiksu kilku piosenek z wersji filmowej.

 

 

Beach Baby Bon Iver

 

Utwór pochodzący z EP „Blood Bank” wydanej w roku 2009. Piosenka rozstaniu, wściekłości, walce z uczuciami i wspomnieniami czasu spędzonego na plaży. Jeden z bardziej znanych utworów Ivera.

 

 

Island in the Sun Weezer

 

Jest to drugi singiel z albumu zatytułowanego „Weezer” z 2001 roku. „Island in the Sun” nie był pierwotnie planowany na albumie, ale producent Ric Ocasek walczył o jego włączenie. Był to udany singiel radiowy i prawdopodobnie największy hit zespołu poza Stanami Zjednoczonymi, osiągając 31 miejsce w Wielkiej Brytanii i nr 17 we Francji. „Island in the Sun” to także najbardziej licencjonowany utwór w katalogu Weezer. W 2009 roku Pitchfork umieścił go na 495 miejscu wśród największych piosenek lat 2000.

 

 

California Gurls Katy Perry

 

Główny singiel dla trzeciego albumu studyjnego piosenkarki, „Teenage Dream” z 2010 roku. Piosenka zawiera wersety rapera Snoopa Dogga. Artyści współtworzyli piosenkę z Bonnie McKee i jej koproducentami Dr. Luke i Max Martinem, z dodatkową produkcją Bennyego Blanco. Według Perry „California Gurls” to odpowiedź na „Empire State of Mind” autorstwa Jay-Z i Alici Keys.

„California Gurls” spotkało się z pozytywnymi opiniami krytyków muzycznych, a większość z nich określiła go jako „letni przebój.” Piosenka zadebiutowała 7 maja 2010 roku, po tym, jak klipy z albumu Teenage Dream wyciekły online. Został on następnie wydany przez iTunes 11 maja 2010 r. jako główny singiel albumu. Piosenka odniosła światowy sukces, osiągając pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100 przez sześć kolejnych tygodni, co dało Perry jej drugi singiel numer jeden w USA, a Snoop Doggowi trzeci. Piosenka osiągnęła również pierwsze miejsce w dziesięciu innych krajach, w tym w Australii, Kanadzie, Irlandii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii.

 

 

I'm Still Standing Elton John

 

Piosenka brytyjskiego muzyka rockowego Eltona Johna z jego platynowego albumu z 1983 r. „Too Low for Zero.” John powiedział, że to była „moja reakcja na to, że wciąż jestem dobrze odbierany i odnoszę sukcesy na początku lat 80., z post-punkiem i wkraczającym Nowym Romantyzmem.” Niewątpliwie jest to jeden z największych przebojów Eltona, najbardziej rozpoznawalnych i coverowanych.

 

 

A na koniec (nie mogliśmy się oprzeć!) jeszcze jeden przebój bez którego wakacje i wypad na plażę się nie liczy! The Beach Boys Kokomo. Tej piosenki nie da się nie znać!