Wolna Twoja wola
Andrzej Piaseczny
Album: Spis rzeczy ulubionych
Gatunek: Pop
316
{{ like_int }}
Raportuj błędne lub niedziałające video - prześlij raport Dziękujemy za zaraportowanie tego video. Zajmiemy się tym problemem tak szybko jak będzie to możliwe.
Tekst oryginalny
Dobry Bóg, dobrze chciał
Lecz karę zesłał, choć prezent miał
A ty pokutę noś teraz gdy
Idziesz kupić coś ze szczęściem swym

I raz na tak, i raz na nie
Nim wreszcie zdecyduje się
I raz na nie i raz na tak
Bo wolną wolę Bozia dał

I raz na tak I raz na nie
Pomiędzy nie wiem, nie wiem nie
I raz na nie i raz na tak
I weź wytrzymaj to choć raz

Dobry Bóg ludziom dał
Karę chyba, choć prezent chciał
A ty nosisz ją zawsze gdy
Znów przebiera się, bo macie wyjść
Interpretacja utworu
Tekst stworzył(a)
Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść interpretacji musi być wypełniona.

W tym kawałku Andrzej śpiewa o wolnej woli, zastanawiając się nad tym, czy to dobrze że ją posiadamy. Z jednej strony to właśnie możliwość podejmowania przemyślanych decyzji jest jedną z rzeczy, która sprawia że jesteśmy ludźmi. Możemy zrobić wszystko, co tylko zapragniemy, wybierając dla siebie ścieżkę, którą chcemy podążać przez życie. Często jednak nasze wybory ściągają na nas nieszczęścia, gdy ich konsekwencje okazują się znacznie bardziej przykre, niż przewidywaliśmy. Zdarza się też, że znajdujemy się w sytuacji, w której nie da się łatwo podjąć jakiejś decyzji, co też jest przecież trudne.

 

Bywamy niepewni swoich uczuć, trafiamy między młot a kowadło, a wtedy nie raz zdarzy się nam przeklinać to, że to od nas zależy co się z nami stanie. Gdyby wszystko było ustalone z góry, nie musielibyśmy się martwić praktycznie o nic, przyjmując bieg wydarzeń bez cienia krytycyzmu. Mamy jednak na co dzień do czynienia z chaosem, który własnymi siłami musimy jakoś porządkować, błądząc w nieznanym i licząc na to, że postąpimy słusznie. Jak to więc jest z tą wolną wolą? Tutaj każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

 


Lub dodaj całkowicie nową interpretację - dodaj interpretację
Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
Najpopularniejsze od Andrzej Piaseczny
Polecane przez Groove
Popularne teksty