Utopia
Goldfrapp
Album: Felt Mountain
Data wydania: 2000-01-01
Gatunek: Rock, Electronic
291
{{ like_int }}
Raportuj błędne lub niedziałające video - prześlij raport Dziękujemy za zaraportowanie tego video. Zajmiemy się tym problemem tak szybko jak będzie to możliwe.
Tekst oryginalny
It's a strange day
No colours or shapes
No sound in my head
I forget who I am
When I'm with you
There's no reason
There's no sense
I'm not supposed to feel
I forget who I am
I forget

[Chorus:]
Fascist baby
Utopia, utopia

My dog needs new ears
Make his eyes see forever
Make him live like me
Again and again

[Chorus]

I'm wired to the world
That's how I know everything
I'm super brain
That's how they made me

[Chorus]
Polskie tłumaczenie
Nikt nie dodał jeszcze tłumaczenia do tej piosenki. Bądź pierwszy!
Jeśli znasz język na tyle, aby móc swobodnie przetłumaczyć ten tekst, zrób to i dołóż swoją cegiełkę do opisu tej piosenki. Po sprawdzeniu tłumaczenia przez naszych redaktorów, dodamy je jako oficjalne tłumaczenie utworu!

+ Dodaj tłumaczenie

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść tłumaczenia musi być wypełniona.
Dziękujemy za wysłanie tłumaczenia.
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jego treść, gdy tylko będzie to możliwe. Status swojego tłumaczenia możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Interpretacja utworu
Tekst stworzył(a)
Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść interpretacji musi być wypełniona.

„Utopia” to epicka, kinowa elektroniczna piosenka, w której występują operowe wokale Alison. Na wycieczce do Felt Mountain Alison wyjaśnia, o co chodzi:

 

„Utopia dotyczy genetyki i klonowania oraz idei, że - nie mówię, że to prawda, ale bawię się myślą, że jeśli wszyscy staramy się być perfekcyjni i chcemy, aby inni ludzie patrzyli perfekcyjnie, a my mamy ten rodzaj typu ciała, do którego powinniśmy dążyć, w zasadzie to, co mówię, jest formą faszyzmu. ”

 

Alison skomentowała także piosenkę na Twitterze podczas przygotowań do wydania singli: „Opowieść o androidzie urodzonym w wyniku hodowli projektantów w utopijnym społeczeństwie. Poczucie miłości do śmiertelników jest dla niego mylące”.

 

Nie piszę tekstów, więc nie jestem w pełni wykwalifikowana, by o nich mówić. Powiem tylko, że myślę, że raczej dążymy do emocji niż do polityki. I myślę, że emocja kryjąca się za ideą, że jesteśmy potencjalnie pod kontrolą, naukowo, tworzenia tego, jak będziemy funkcjonować w przyszłości - wkraczamy w pozycję, w której możemy grać w Boga w dość ekstremalnym stopniu - ma znaczenie emocjonalne. A potem wyobrażasz sobie jakąś futurystyczną obcą istotę ludzką, która była produktem tego wszystkiego, co genetyczne. Co dzieje się w ich umyśle? To może być bardzo męczące, smutne miejsce, jak sądzę. To od razu tworzy pewien dramat, mimo że jest dość komiczne w tym samym czasie. „


Lub dodaj całkowicie nową interpretację - dodaj interpretację
Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
Komentarze
Utwory na albumie Felt Mountain
1.
290
2.
172
3.
160
4.
144
5.
124
6.
116
7.
105
Najpopularniejsze od Goldfrapp
Polecane przez Groove
Popularne teksty