Lily Allen
Miejsce urodzenia: Londyn
Data urodzenia: 02.05.1985
Gatunek: Pop, Alternative Pop, Indie Pop, Country
699
{{ like_int }}

Lily Allen, a właściwie Lily Rose Beatrice Cooper, urodziła się w Hammersmith. Artystka pochodzi z rozbitej rodziny – jej rodzice rozwiedli się gdy ta miała zaledwie 4 lata. W dzieciństwie często się przeprowadzała, przenosząc się do kolejnych dzielnic Londynu. Równocześnie zmieniała szkoły – czasami ze względu na przeprowadzki, a czasami z uwagi na złe zachowanie. Lily chodziła aż do 13 placówek. Jako 14-latka znalazła się w szkole z internatem, z której jednak uciekła na festiwal do Glastonbury. Ostatecznie...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

Lily Allen, a właściwie Lily Rose Beatrice Cooper, urodziła się w Hammersmith. Artystka pochodzi z rozbitej rodziny – jej rodzice rozwiedli się gdy ta miała zaledwie 4 lata. W dzieciństwie często się przeprowadzała, przenosząc się do kolejnych dzielnic Londynu. Równocześnie zmieniała szkoły – czasami ze względu na przeprowadzki, a czasami z uwagi na złe zachowanie. Lily chodziła aż do 13 placówek. Jako 14-latka znalazła się w szkole z internatem, z której jednak uciekła na festiwal do Glastonbury. Ostatecznie rok później porzuciła naukę i wyjechała na Ibizę.

 

Ze względu na zainteresowania rodziców, w domu Lily nigdy nie brakowało płyt. W dzieciństwie słuchała reggae i punka. Obecnie jako swoje inspiracje wymienia artystów alternatywnej muzyki klubowej, a także The Specials, Rip Rig and Panic, T. Rex, The Slits, Blondie i Wreckless Eric, Prince'a i Eminema oraz Kate Bush.

 

Debiutancka płyta wokalistki zatytułowana Alright, Still ukazała się w lipcu 2006 roku. Album zawiera 11 utworów. Singel Smile, który pochodzi z tej płyty stał się utworem tygodnia w BBC Radio 1 i wielkim przebojem w Wielkiej Brytanii. Produkcją albumu zajęli się Pablo Cook, Blair MacKichan, Future Cut, Mark Ronson oraz Greg Kurstini. Oprócz wymienionego singla, z krążka Alright, Still pochodzą utwory: LDN, Littlest Things oraz Shame For You/Alfie.

 

5 czerwca 2007 roku piosenkarka przyznała się do nadużywania alkoholu.

 

9 lutego 2009 wydała album zatytułowany: It's Not Me, It's You, z którego pochodzi 5 singli: The Fear, Not Fair, Fuck You, 22 i Who'd Have Known.

 

20 czerwca 2010 roku Allen ogłosiła, że powraca do studia i zaczyna pracę nad nową muzyką. Gościnnie pojawiła się na płycie P!nk, The Truth About Love, w singlu True Love. Lily zapewniła, że jej nowy album pojawi się pod koniec roku 2013. Jej inspiracją do nowej muzyki miało być macierzyństwo.

 

W listopadzie 2013 Lily Allen nagrała cover piosenki Keane'a Somewhere Only We Know.

 

12 listopada 2013 ukazał się pierwszy, od 2009 roku singiel Lily Allen Hard Out Here.

 


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym