Muzyka do biegania. 20 piosenek, które dodadzą Ci siły i motywacji podczas treningu - część 2

Dodany: 19 lip 2019 12:54
Przez: MR

Wychodzisz z domu. Zakładasz słuchawki, włączasz ulubioną biegową playlistę, odpalasz zegarek i biegniesz. Wszystko dookoła przestaje się liczyć. Zostajesz tylko Ty, muzyka i trasa. Nie każdy lubi biegać przy muzyce, ale wszyscy ci, którzy upodobali sobie taką metodę treningu z pewnością potwierdzą, że niejednokrotnie to muzyka ma największy wpływ na trening. Może biegacza pobudzać, dodawać mu sił i motywacji, ale może również pomóc w wyciszeniu, relaksie i sprawieniu, że przebieżka stanie się miłą odskocznią od wszystkich spraw, które mamy na głowie. Najczęściej jednak potrzebujemy muzyki, która będzie energetyczna, da nam przysłowiowego kopa, zmuszając do dania z siebie 110%. Oto kolejne 10 piosenek, które naszym zdaniem spełniają to zadanie najlepiej.

 

Nickelback „Gotta Be Somebody” 

 

Pierwszy oficjalny singiel wydany przy szóstym albumie Nickelback, „Dark Horse.” Początkowo singlem z albumu miał być „If Today Was Your Last Day”, ale został zmieniony na „Gotta Be Somebody.” Piosenka została wydana 29 września 2008 r. Biegniesz, masz już dość i zastanawiasz się po co ci to w ogóle było?! Pora na większe działa. Perkusja nadaje rytm, a głos Chada Kroegera udowadnia, że w Kanadzie jednak potrafią zagrać z pazurem i fajnie byłoby pobiegać w tamtejszych okolicznościach przyrody. 

 

 

Fall Out Boy „Sugar, We Goin ‘Down”

 

Utwór wydany w radiu 5 kwietnia 2005 r. jako główny singiel z drugiego albumu „From Under the Cork Tree” (2005). Z muzyką skomponowaną przez wokalistę Patricka Stumpa i tekstami napisanymi przez basistę Pete'a Wentza, singiel osiągnął 8 pozycję na amerykańskiej liście Billboard Hot 100. W 2009 roku redaktor Phoenix New Times Martin Cizmar napisał, że „Sugar, We Goin 'Down” był prawdopodobnie „najbardziej słuchanym utworem emo wszech czasów”. Piosenka stanowi też moment przełomowy w historii zespołu, który właśnie dzięki niej zaistniał dla szerszej publiczności. Może temat nie zachęcający, ale za to rytm jak najbardziej sprzyjający wybieganiu.

 

 

Moby „Lift Me Up”

 

Utwór wydany jako pierwszy singiel z siódmego albumu studyjnego „Hotel” z 28 lutego 2005 roku. Osiągnął sukces w wielu krajach, w tym we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Danii, Finlandii i Hiszpanii, gdzie znalazł się w pierwszej dziesiątce list przebojów. Moby twierdzi, że napisał tę piosenkę w 2004 r. po ponownym wyborze prezydenta George'a W. Busha, dodając, że odzwierciedla jego rozważania o emigracji do Kanady w proteście na wzrost globalnej nietolerancji i fundamentalizmu. Ta piosenka pierwotnie miała być śpiewana z Andrew Eldritchiem, wokalistą The Sisters of Mercy, a częściowo inspirowana jest twórczością tego zespołu. Kto by pomyślał, że gdy energii już brak, ten mały łysy człowiek w okularach będzie w stanie momentalnie dodać powera!

 

 

The Killers „Somebody Told Me”

 

Utwór wydany jako drugi oficjalny singiel z debiutanckiego albumu grupy pt. „Hot Fuss” (2004), a napisali go członkowie zespołu Brandon Flowers, Mark Stoermer, Dave Keuning i Ronnie Vannucci Jr. W wywiadzie dla Rolling Stone Brandon Flowers powiedział : „To jest historia próby spotkać kogoś w nocnym klubie.” Kiedy Killerowie zaczęli grać, ich muzyka była niezauważana przez kupujących i media, dlatego „Somebody Told Me” zostało wydane dwa razy w nieco innych formach. Pierwsza, z różową okładką w tle, jest rzadszą wersją singla, ponieważ była to jego pierwsza wersja, ze względu na słabą sprzedaż, nie wyprodukowano wielu kopi. Po ponownym wydaniu okładka miała niebieski kolor tła i jest bardziej popularną wersją singla. „Somebody Told Me” osiągnęło 51. miejsce na liście Billboard Hot 100 w Stanach Zjednoczonych. W Wielkiej Brytanii znalazło się na 28 miejscu po pierwszym wydaniu w marcu 2004 r., stając się pierwszym hitem zespołu w top 40, a następnie ponownie wydany w styczniu 2005 i osiągnął trzecie miejsce. Chociaż nie odniósł tak dużego sukcesu jak „Mr. Brightside”, nadal stał się jednym z największych hitów zespołu.

 

 

Foo Fighters – The Pretender

 

Był to pierwszy singiel z albumu grupy „Echoes, Silence, Patience & Grace” z 2007 roku. To jedna z najbardziej udanych i rozpoznawanych piosenek Foo Fighters. Osiągnęła 37. miejsce na amerykańskiej liście Billboard Hot 100. Tylko „Learn to Fly” i „Best of You” pokonały pozycję „The Pretender” na liście Billboard Hot 100. Nie oszukujmy się, kto jak nie Dave Grohl da taką rockową motywację do biegu!

 

 

Queen „Don’t Stop Me Now”

 

Kiedy utwór po raz pierwszy został wydany jako singiel w 1979 r. (po wcześniejszym pojawieniu się na albumie „Jazz” z 1978 r.), tak naprawdę nie wyszło to za dobrze. Piosenka znalazła się na  miejscu 11 brytyjskich list przebojów, ale w Ameryce osiągnął tylko 89. „Don’t Stop Me Now” może i było niedoceniane, ale teraz uważane jest za jeden z największych przebojów Queen.  Podczas biegu potrzebujesz prostej w przekazie i energetycznej piosenki? Proszę bardzo, lepiej być nie mogło.

 

 

Joey Ramone „What a Wonderful World”

 

Jest to rockowy cover popowej ballady autorstwa Boba Thiele i George'a Davida Weissa. Po raz pierwszy utwór został nagrany przez Louisa Armstronga i wydany w 1967 roku jako singiel, który znalazł się na szczycie list przebojów pop w Wielkiej Brytanii. Thiele i Weiss byli doskonale znani i cenieni w świecie muzyki (Thiele jako producent i Weiss jako kompozytor/ wykonawca). Nagranie Armstronga zostało wprowadzone do Grammy Hall of Fame w 1999 roku. Wydawnictwo tej piosenki jest kontrolowane przez Memory Lane Music Group, Carlin Music Corp. i BMG Rights Management.

 

 

Black Eyed Peas „Pump It”

 

Piosenka z 2005 roku, wydany jako czwarty i ostatni singiel z albumu „Monkey Business” z 2005 roku. Ta piosenka została również zremiksowana dla luksusowej edycji piątego albumu grupy The E.N.D jako „Pump It Harder”. „Pump It” mocno łączy muzykę z surferskiej wersji piosenki „Misirlou” Dicka Dale'a z 1962 roku - greckiej piosenki z 1927 roku (znanej przez wielu z tego, że pojawiła się w filmie Quentin Tarantino „ Pulp Fiction”). Biegniesz i ktoś musi dać ci przysłowiowego „kopa” tak, żeby starczyło do mety? To moment w którym pojawia się Black Eyed Peas.

 

 

Fatboy Slim „Rockafeller Skank”

 

Utwór znany również jako „Funk Soul Brother” to piosenka angielskiego muzyka big beat i DJ-a Fatboy Slima. Był to singiel wydany przy okazji albumu z 1998 roku „You have Come a Long Way, Baby”. Singiel osiągnął szóste miejsce na brytyjskich listach przebojów w czerwcu 1998 r. Piosenka była drugim singlem Fatboy Slima (po „Praise You”) na amerykańskiej liście Billboard Hot 100, osiągając pozycję 76. Bit idealny do szybszego tempa i ostatnich kilometrów. Doładuje tak, aby starczyło do mety.

 

 

Kings of Leon „Sex On Fire”

 

Pierwszy singiel przy czwartym studyjnym albumie „Only by the Night.” Piosenka dała Kings of Leon ich pierwszy singiel numer jeden w Australii, Finlandii, Irlandii i Wielkiej Brytanii. We wrześniu 2009 r. był to drugi najczęściej pobierany singiel cyfrowy w Wielkiej Brytanii. Piosenka sprzedała się w 1,2 milionie egzemplarzy w Wielkiej Brytanii od listopada 2012 r. Zdobył także znaczącą popularność w rodzimych Stanach Zjednoczonych, osiągając pierwsze miejsce na liście Hot Modern Rock Tracks i 56 na liście Billboard Hot 100, dzięki czemu jest to drugi najwyżej notowany utwór w USA. W 2008 roku piosenka zdobyła pierwszą nominację do nagrody Grammy. Piosenka została nominowana do nagrody Best Rock Song i zdobyła nagrodę za najlepszy rockowy występ wokalny duetu lub grupy. Ponadto album otrzymał nominację do najlepszego albumu rockowego. Piosenka została napisana o ówczesnej dziewczynie Caleba (obecnie żonie), modelce Lily Aldridge.

 

 

A na koniec Jacek MEZO Mejer „Poświęcenie” z album „Życiówka.” Znajdziecie coś bardziej odpowiedniego niż album o bieganiu nagrany przez biegacza? Raczej nie. A może jeszcze kawałek z najnowszej płyty Eda Sheerana "South of the Border"? Teraz spokojnie możecie wyjść z domu i biec!