Nomada
Nosowska
Album: 8
Gatunek: Pop, Alternative Pop
2,5k
{{ like_int }}
Raportuj błędne lub niedziałające video - prześlij raport Dziękujemy za zaraportowanie tego video. Zajmiemy się tym problemem tak szybko jak będzie to możliwe.
Tekst oryginalny
Do ust mnie nieś
I dław
Zachłystuj się
Wyjąkaj ten głód
I jedz łapczywie
Znów
Nim rozbełta Ci
Spojrzenie - dziwny wstyd
Nim zostawisz mnie
Jak pełen resztek stół

W łazience prowokujesz torsje
I Twoje serce
Zwraca na posadzkę
Chłodną - podniecenie
Całą czułość,uwielbienie
Bulimiczne serce
Zwraca na posadzkę
Całą moją miłość
Myjesz palce...
Interpretacja utworu
Tekst stworzył(a)
Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść interpretacji musi być wypełniona.

Tytuł piosenki, jak mówi sama artystka, odnosi się do ludzkiego strachu przed zatrzymaniem się jednym miejscu, dłuższym pobytem gdzieś. Chodzi oczywiście o pobyt metaforyczny – boimy się po prostu, że będąc zbyt długo z jedną osobą, czy w jednym miejscu, ominie nas mnóstwo szans i okazji. Takie przysiadanie na dłużej wymaga dużo odwagi, pewności co do drugiej osoby. Ale kiedy już się na to zdecydujemy odkrywamy, że wspaniale jest dzielić codzienność z kimś, kogo kochamy.

 

Tekst piosenki opowiada o człowieku, który nieustannie najada się przeróżnymi ziemskimi dobrami – nie mówimy tutaj o dosłownym zjadaniu pokarmów, a raczej zachłystywaniu się życiem, jego przyjemnościami, rozkoszami. Po każdym jednak takim metaforycznym posiłku, bohatera piosenki ogarnia wstyd i zażenowanie z powodu swojej zachłanności – prowokuje więc wymioty, wszystko chce na powrót oddać światu.

 

Mowa najpewniej o miłości, o nasycaniu się drugim człowiekiem i późniejszym wstydzie za to, jak łapczywie chcieliśmy kogoś zagarnąć. Nie potrafimy wybaczyć sobie chęci posiadania kogoś na własność, boimy się przywiązania, prawdziwego uczucia. Więc niczym nomadzi zostawiamy wszystko za sobą i idziemy dalej.

 


Lub dodaj całkowicie nową interpretację - dodaj interpretację
Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
Komentarze
Utwory na albumie 8
1.
2,5k
2.
1,1k
3.
818
4.
673
5.
367
6.
350
7.
332
8.
263
9.
JPS
229
10.
194
11.
140
12.
Pa
99
Najpopularniejsze od Nosowska
Polecane przez Groove
Popularne teksty