Nieodwaga
Pustki
Album: Kalambury
Gatunek: Pop, Rock
286
{{ like_int }}
Raportuj błędne lub niedziałające video - prześlij raport Dziękujemy za zaraportowanie tego video. Zajmiemy się tym problemem tak szybko jak będzie to możliwe.
Tekst oryginalny
Ciemnych bram
nocnych pociągów
przejścia po tramwajowych torach

Wycia psów
przechodzenia pod drabiną
rybich ości w gardle

Tłumacze sobie, że to nie jest strach
bo nieodwaga lepiej brzmi

Cichych dni
twoich wyjazdów i powrotów
zasypiania samemu

Raka płuc
albo że kiedyś stracę pamięć
i przestanę słyszeć

Tłumaczę sobie że to nie jest strach
bo nieodwaga lepiej brzmi
Wstyd się przyznać
że nie powiem tego głośno
Interpretacja utworu
Tekst stworzył(a)
Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść interpretacji musi być wypełniona.

Piosenka o poruszającym tekście, w którym wokalistka zespołu opowiada o swoich lękach i strachu. Wszystkie je nazywa nieodwagą - bo tak lepiej brzmi. Wymienia kolejne rzeczy i sytuacje, które tę nieodwagę w niej wywołują. Czarne myśli raz po raz pojawiają się w jej głowie. Lęki pętają ją, nie pozwalają normalnie żyć. Bo ciągle pojawiają się nowe.

 

Wymienia drobne, codzienne sytuacje, które budzą w niej przerażenie - tory tramwajowe, ciemne bramy, nocne pociągi. Wszystko to jest dla niej powodem do strachu, we wszystkim widzi zagrożenie. Piosenka stanowi wzruszającą historię człowieczeństwa jako takiego. Bo każdy z nas ma jakieś strachy, lęki, które ukrywa przed innymi.

 

Od drobnostek, które ją przerażają niedaleko już do poważnych spraw i sytuacji, których się boi. Boi się więc samotności symbolizowanej tutaj przez zasypianie bez ukochanego u boku. Jego wyjazdy zawsze przyprawiają ją o drżenie - a co jeśli nie wróci, a co jeśli zostanę sama? Utwór jest sprawozdaniem z lęku przed życiem w ogóle - nieodwaga przez rakiem, utratą słuchu, starością. Przed tym, czego boimy się wszyscy ale często wstydzimy się przyznać. Bo świat wymaga od nas odwagi i przebojowości, nie przejmowania się drobnostkami.


Lub dodaj całkowicie nową interpretację - dodaj interpretację
Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
Komentarze
Utwory na albumie Kalambury
2.
285
4.
160
7.
85
8.
78
9.
66
10.
62
11.
56
Najpopularniejsze od Pustki
Polecane przez Groove
Popularne teksty