Aaron West and The Roaring Twenties - Get Me Out of Here Alive [tekst, tłumaczenie i interpretacja piosenki]

Wykonawca: Aaron West and The Roaring Twenties
Album: We Don't Have Each Other
Data wydania: 2014-07-08
Gatunek: Rock
Producent: Ace Enders

Tekst piosenki

I'm starting to believe that there's a god and he hates me
I'm starting to believe that my mom lied about grace and divinity
And it hurts like a sunburn
Wakes me up from a deep sleep

I parked on the street out in front of St. Mary's
I watched people leave, from the mass in the evening
With my windows down, I can still hear the gospel choir singing
I stayed in the car, and the light from the stained-glass window didn't reach me

The cicadas are deafening
Their voices caught in the breeze
You're not walking next to me
All alone is all I'll ever be
You're not walking next to me

I'm getting by
The only faith I had left was a lie
The leeches died, it turns out my blood was poison the whole time

If someone bombed heaven
The sky would look like it did, tonight
All fractured and outlines
Get me out of here alive

Tłumaczenie piosenki

Nikt nie dodał jeszcze tłumaczenia do tej piosenki. Bądź pierwszy!
Jeśli znasz język na tyle, aby móc swobodnie przetłumaczyć ten tekst, zrób to i dołóż swoją cegiełkę do opisu tej piosenki. Po sprawdzeniu tłumaczenia przez naszych redaktorów, dodamy je jako oficjalne tłumaczenie utworu!

+ Dodaj tłumaczenie

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść tłumaczenia musi być wypełniona.
Dziękujemy za wysłanie tłumaczenia.
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jego treść, gdy tylko będzie to możliwe. Status swojego tłumaczenia możesz obserwować na stronie swojego profilu.

Interpretacja piosenki

Tekst stworzył(a)
Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść interpretacji musi być wypełniona.

Tekst piosenki wyraża głębokie poczucie utraty wiary i rozczarowania. Narrator zaczyna wierzyć, że Bóg go nienawidzi, a nauki o łasce i boskości, które przekazała mu matka, okazały się kłamstwem. Ten kryzys duchowy przynosi mu ogromny ból, porównywalny do oparzenia słonecznego, i wyrywa go ze snu. Obserwuje ludzi opuszczających wieczorną mszę, ale sam pozostaje w samochodzie, niedostępny dla światła z witraży i śpiewu chóru, co symbolizuje jego alienację od pocieszenia religijnego.

 

Wszechogarniający smutek potęguje dojmująca samotność i poczucie bycia z natury wadliwym, wręcz toksycznym, co ilustruje metafora pijawek umierających od jego "zatrutej krwi". Tęsknota za kimś, kto nie idzie obok niego, i przekonanie, że "samotność to wszystko, czym kiedykolwiek będzie", dominują jego myśli. Obraz spękanych konturów nieba, przypominającego zbombardowane niebiosa, odzwierciedla jego wewnętrzne spustoszenie i kończy się desperackim pragnieniem ucieczki z tego stanu.


Lub dodaj całkowicie nową interpretację - dodaj interpretację
Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
Najpopularniejsze od Aaron West and The Roaring Twenties
Polecane przez Groove
DAISIES
68
0
DAISIES
Justin Bieber
뛰어 (JUMP)
448
0
뛰어 (JUMP)
Blackpink
Nie Życzę Ci Źle
869
0
Nie Życzę Ci Źle
Quebonafide
Mandacik
953
0
Mandacik
Łobuzy
ADRENALINA
226
0
ADRENALINA
Blacha 2115
Popularne teksty
Siedem
55,1k
2
Siedem
Team X
34+35
49,8k
3
Love Not War (The Tampa Beat)
27,2k
3
Love Not War (The Tampa Beat)
Jason Derulo
SEKSOHOLIK
196,3k
4
SEKSOHOLIK
Żabson
Snowman
97,6k
0
Snowman
Sia