Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności
First Person
Gordon Downie
Album: Introduce Yerself
Gatunek: Alternative Rock
138
{{ like_int }}
Raportuj błędne lub niedziałające video - prześlij raport Dziękujemy za zaraportowanie tego video. Zajmiemy się tym problemem tak szybko jak będzie to możliwe.
Tekst oryginalny


First person
This is the gift of my life
First person
To lean down and kiss me good night

First person
You're the love of my life
First person
In to look into your eyes
The first person
And say goodbye
First person
Good bye

Good bye
Good bye
Good bye

First person
You said you gotta be cool
First person
When they make a fool outta you
First person
When you take the scenic routes
First person
You said what you do, is you
First person
Polskie tłumaczenie
Nikt nie dodał jeszcze tłumaczenia do tej piosenki. Bądź pierwszy!
Jeśli znasz język na tyle, aby móc swobodnie przetłumaczyć ten tekst, zrób to i dołóż swoją cegiełkę do opisu tej piosenki. Po sprawdzeniu tłumaczenia przez naszych redaktorów, dodamy je jako oficjalne tłumaczenie utworu!

+ Dodaj tłumaczenie

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść tłumaczenia musi być wypełniona.
Dziękujemy za wysłanie tłumaczenia.
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jego treść, gdy tylko będzie to możliwe. Status swojego tłumaczenia możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Interpretacja utworu
Tekst stworzył(a)
Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść interpretacji musi być wypełniona.

„Introduce Yerself” to płyta, za pomocą której Gord żegna się ze światem. Wydana zaledwie chwilę po jego śmierci, zawiera w sobie niejako ostatnie słowa, jakie Downie pragnie przekazać tym, którzy odcisnęli jakieś piętno na jego życiu. Wiele z kawałków znajdujących się na tym krążku poświęconych jest komuś bliskiemu autorowi, a „First Person”, jak sama nazwa wskazuje skierowany jest do kogoś, kto dla Downiego był najbliższy.

 

Wokalista przedstawia tę osobę jako „miłość jego życia”, dlatego też poświęca jej pierwszy kawałek, żegna się z nią na samym początku. Nie wiemy rzecz jasna, o kogo konkretnego chodzi w tej piosence, ale Gord śpiewa w taki sposób, by adresat od razu wiedział, że to właśnie do niego skierowane są te słowa. Koniec końców o to właśnie chodziło autorowi – dając światu tę płytę nie chciał tylko podzielić się ostatnią porcją swojej twórczości, postawić „kropkę nad i” w swojej karierze.

 

Oprócz tego wszystkiego Downie zostawił swym najbliższym po utworze, specjalnie dla nich, po to by mógł im towarzyszyć na dalszej drodze. Dlatego nieważne kim jest ta „pierwsza osoba”, o jakiej tu mowa, ważne że wokalista dziękuje jej za to, że była przy nim i żegna się z nią już po raz ostatni.


Lub dodaj całkowicie nową interpretację - dodaj interpretację
Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
Komentarze
Najpopularniejsze od Gordon Downie
Polecane przez Groove
Popularne teksty