[sic!]
Hey
Album: [sic!]
Gatunek: Rock
Hey - Zespół Hey powstał w 1992 w Szczecinie z inicjatywy gitarzysty Piotra Banacha. W pierwszym składzie znaleźli się ponadto: Katarzyna Nosowska, Marcin Żabiełowicz, Robert Ligiewicz oraz Ma... Czytaj wiecej
2,5k
{{ like_int }}
Raportuj błędne lub niedziałające video - prześlij raport Dziękujemy za zaraportowanie tego video. Zajmiemy się tym problemem tak szybko jak będzie to możliwe.
Tekst oryginalny
Nie dobijaj się
Nie otworzę Ci
Nie wyglądam dziś przesadnie ładnie
Późno przyszedł sen
Przyszedł i był zły
Nie mam siły na zabawę w przyjaźń

Nie, nie, nie
Nie to nie
Mówię nie gdy myślę nie
Czemu więc
Czytasz nie
Jakby nie było tak?

Nie dobijaj się
Nie otworzę Ci
Całe ciało mam obolałe
Późno przyszedł sen
Przyszedł i był zły
Nie mam siły na zabawę w miłość

Nie, nie, nie
Nie to nie
Mówię nie gdy myślę nie
Czemu więc
Czytasz nie
Jakby nie było tak?

Nie, nie, nie
Nie to nie
Mówię nie gdy myślę nie
Czemu więc
Czytasz nie
Jakby nie było tak?
Interpretacja utworu
Tekst stworzył(a)
Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść interpretacji musi być wypełniona.

W tekście tego utworu Nosowska zwraca się wprost do kogoś, kto nieustannie próbuje nawiązać z nią kontakt. Nie jest pewne czy jest to jakaś bliska osoba, czy natręt, który nie potrafi zrozumieć prostego przesłania. Jedna i druga wersja zdaje się prawdopodobna biorąc pod uwagę słowa piosenki. Albo ktoś, kto jest blisko z artystką dobija się do jej drzwi bo jest zmartwiony jest stanem i postawą i chce jej pomóc, albo prześladowca nie daje jej spokoju i nie chce zrozumieć prostego "nie".

 

Na początku tekstu Kasia prosi żeby ktoś przestał się dobijać do jej drzwi. Być może to jakiś mężczyzna, dla którego wokalistka chce dobrze wyglądać. Argumentem, którego używa na opóźnienie spotkania jest właśnie brzydki wygląd - "nie wyglądam dziś przesadnie ładnie". Tekst sugeruje, że Nosowska przechodzi jakiś trudny okres, być może depresję, z którą nie może się uporać. Nie może w nocy spać, a kiedy już zaśnie - nie potrafi się wyspać.

 

Wszystko to sprawia, że nie ma sił do życia, do podtrzymywania relacji międzyludzkich. Nie ma siły na zabawę w miłość czy przyjaźń, mówi. Najpierw musi uporać się sama ze sobą. Podkreśla też, że jej odmowa spotkania jest w pełni świadoma i jednoznacza. Nie rozumie dlaczego jej "nie" rozumie jest przez mężczyzn jako "tak". Czytają ją kobiecym stereotypem - niezdecydowania i niepewności co do własnych potrzeb.

 


Lub dodaj całkowicie nową interpretację - dodaj interpretację
Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
Komentarze
Utwory na albumie [sic!]
1.
2,5k
3.
1,4k
5.
401
6.
275
7.
245
8.
240
Najpopularniejsze od Hey
Polecane przez Groove
Popularne teksty