Jessie J
Miejsce urodzenia: Londyn, Wielka Brytania
Data urodzenia: 27 marca 1988
Gatunek: Pop, Rock, Christmas, Rap, Ballad, R&B, Gospel, Instrumental, Electronic, Soundtrack, Acoustic
904
{{ like_int }}

Jessie J urodziła się jako Jessica Ellen Cornish w dzielnicy Redbridge, w Londynie, 27 marca 1988. Jako niezwykle utalentowana jedenastolatka została wybrana do roli w produkcji „Whistle Down the Wind”, Andrew Lloyda Webbera, w teatrze West End.

Kształciła się w Mayfield High School, w Londynie. W rozmowie z magazynem The Independent powiedziała, że ma dwie siostry od pięciu do siedmiu lat starsze od niej. Obie siostry były najlepszymi uczennicami szkoły. Oświadczyła, że w przeciwieństwie do nich nigdy nie była dobra w niczym. Powiedziała też: „w szkole...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

Jessie J urodziła się jako Jessica Ellen Cornish w dzielnicy Redbridge, w Londynie, 27 marca 1988. Jako niezwykle utalentowana jedenastolatka została wybrana do roli w produkcji „Whistle Down the Wind”, Andrew Lloyda Webbera, w teatrze West End.

Kształciła się w Mayfield High School, w Londynie. W rozmowie z magazynem The Independent powiedziała, że ma dwie siostry od pięciu do siedmiu lat starsze od niej. Obie siostry były najlepszymi uczennicami szkoły. Oświadczyła, że w przeciwieństwie do nich nigdy nie była dobra w niczym. Powiedziała też: „w szkole lubili mnie ponieważ byłam jedną z sióstr Cornish i oczekiwali, że będę taka jak one. Dajcie mi coś do naszkicowania, albo strój do wybrania dla kogoś, albo włosy, makijaż, rolę, piosenkę do napisania, w tym jestem dobra, nie w egzaminach końcowych – to nigdy nie była moja rzecz”. Dodała także: „nigdy nie oparłam swojej wiedzy na egzaminie”.

Wspomniała także, że od zawsze dobrze śpiewa, i że to jest „to coś”, co zawsze ją najbardziej pociągało, jednakże, została wyrzucona z chóru szkolnego za zbyt głośne śpiewanie. Stwierdziła: „byłam w nim przez jeden dzień i któryś z rodziców narzekał, że ich dzieci przejmują się tym, że jestem od nich lepsza. Miałam 11 lat. Wyobrażasz to sobie? Byłam zrozpaczona”.

W wieku 16 lat uczyła się w BRIT School, gdzie dołączyła do grupy 17-latków, nazywanych „Soul Deep”. Uczyła się w jednej klasie wraz z Adele i Leoną Lewis. Piosenkarka ma nieregularne tętno od 11 roku życia. Jessie cierpi na arytmię, czyli zaburzenie bicia serca, które doprowadziło do małego udaru mózgu w wieku 18 lat, w rezultacie czego nie pali oraz nie pije alkoholu.

Wydarzenie to skomentowała w wywiadzie, mówiąc: „W wieku 11 lat wykryto u mnie nieregularne tętno, miałam przewody przypięte do ramienia, pachwiny i serca, aby spróbować sprowadzić bicie do normalnego rytmu, ale nie dało się. Następnie w wieku 18 lat dostałam małego udaru mózgu. To było przerażające, ale już jest w porządku. Uwzględniając zły stan zdrowia uświadomiłam sobie, że nie mogę brać niczego za pewniaka i muszę dbać o moje ciało”. Na początku 2011 roku, Jessie przeżyła atak paniki na scenie, po tym jak została zmuszona do śpiewania w ciemności. „Dałam ten koncert niedawno i miałam atak paniki na scenie” powiedziała brytyjskiemu magazynowi Now. „Koncert nazywał się «Black Out», musiałam wykonać piosenkę w ciemności. Poprosiłam, żeby włączyli światła, a oni się nie zgodzili. Byłam na scenie w ciemności, a ponieważ nie widziałam nic, zaczęłam panikować. To było okropne”.

Jej kariera zaczęła się od pisania tekstów piosenek dla Justina Timberlake'a, Alicii Keys i Christiny Aguilery, uzyskując przy tym kontrakt z Sony ATV. Była związana z wytwórnią płytową Gut Records, ale ta zbankrutowała przed wydaniem płyty. W 2008 roku „supportowała” trasę Cyndi Lauper. Największy hit jaki do tej pory pomagała stworzyć to piosenka Miley Cyrus, „Party in the U.S.A.”.

Debiutancki singel „Do It Like a Dude” został wydany w Wielkiej Brytanii 21 listopada 2010. W dniu premiery piosenka osiągnęła pozycję dwudziestą piątą na UK Singles Chart. Później dotarła na miejsce drugie, zaraz po utworze „Grenade”, wykonywanego przez Bruno Mars. Piosenka „Price Tag” uplasowała się w rankingu na miejscu pierwszym]. Utwór wydano jako drugi singiel, z gościnnym udziałem amerykańskiego rapera B.o.B 28 stycznia 2011 roku. Singiel został wydany w Stanach 1 lutego 2011 roku, gdzie dotarł do miejsca siedemdziesiątego ósmego na Billboard Hot 100. Utwór dotarł do szczytu notowania w Szkocji, Nowej Zelandii i Irlandii. Jessie oryginalnie napisała „Do It Like a Dude” dla Rihanny, ale postanowiła zachować utwór dla siebie. Kompozycja „L.O.V.E.” miała zostać przekazana Alicii Keys, ale z powodu zmiany track-listy albumu Keys tego nie zrobiono. Jej pierwszy amerykański występ miał miejsce w Saturday Night Live 12 marca 2011 roku i został wyemitowany przez kanał NBC.

Jessie pracowała nad swoją pierwszą płytą przez sześć lat. 19 stycznia 2011 roku potwierdziła, że płyta jest już kompletna. Krążek „Who You Are” został wydany 28 lutego w Wielkiej Brytanii oraz 12 kwietnia w Stanach. Ze względu na duże zapotrzebowanie i zainteresowanie fanów na album, data premiery została przesunięta naprzód o cały miesiąc, z oryginalnej daty 28 marca 2011 roku. 6 marca 2011 album osiągnął drugą pozycje na UK Albums Chart. Na kolejne single zostały wybrane kompozycje „Nobody’s Perfect”, „Who’s Laughing Now”, „Domino” oraz „Who You Are”, przy czym ten przedostatni zdobył pierwsze miejsce na UK Singles Chart stając się tym samym drugą piosenką numer 1 w rodzimym kraju. Ostatnim singlem z albumu zostało „LaserLight”, które powstawało we współpracy zDavidem Guettą.

W 2012 r. artystka wystąpiła podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie, gdzie zaprezentowała swój singel Price Tag oraz wystąpiła z zespołem Queen.

Pod koniec roku 2012 w sieci zadebiutował utwór „Silver Lining (Crazy 'Bout You)”, nagrany specjalnie na potrzeby filmu Poradnik pozytywnego myślenia. Jessie na przełomie 2012/2013 była trenerką w The Voice UK, lecz po drugiej edycji zrezygnowała, ponieważ chciała skupić się na promocji nowego albumu.

23 Września 2013 miał premierę jej drugi studyjny album pt. „Alive”. Pierwszym singlem promującym płytę był utwór pt. „Wild”, który zdobył certyfikację podwójnej platyny w Australii oraz złotego singla w Wielkiej Brytanii. Kolejnym był „It’s my party”, a trzecim i ostatnim „Thunder” wydany 26 października. Płyta jednak nie powtórzyła sukcesu poprzedniego krążka, aczkolwiek wyprzedała się w ponad 100,000 kopiach w Wielkiej Brytanii oraz osiągnęła tam trzecie miejsce w notowaniu UK Albums Chart. Artystka dała prawie 20 koncertów w ramach swojej trasy koncertowej pod tytułem „Alive Tour", odwiedzając największe miasta na terenie Wielkiej Brytanii oraz europy zachodniej.

29 lipca 2014 wspólnie z Nicki Minaj i Ariana Grande wydała pierwszy singel pt. „Bang Bang”, który zadebiutował na liście US Billboard Hot 100 na szóstej pozycji, stając się drugim najwyższym debiutem na liście w 2014 roku. Piosenka stała się drugim singlem, po „Domino" który osiągnął pozycję w liście top 10 w USA. Jej trzeci album studyjny o nazwie „Sweet Talker” miał swoją premierę 13 października. Album otrzymał pozytywne, jak i negatywne recenzje od krytyków. Drugim singlem stało się „Burnin' Up" nagrane wraz z 2 Chainz, kolejnym „Masterpiece". Oba single nie powtórzyły jednak sukcesu "Bang Bang". Jessie również nagrała wspólnie z Dizzee Rascal piosenkę na jego album pt. „We don’t play around”. W 2015 roku była trenerem w The Voice Australia wraz z Deltą Goodrem, Ricky Martinem oraz braćmi Joelem oraz Benjiem Maddenem[25]. Jessie J 4 listopada 2014 zapowiedziała swoją trasę koncertową promującą jej trzeci album studyjny „Sweet Talker". Jessie od 20 stycznia do 13 września 2015 roku wystąpi 69 razy w Europie, Azji/Oceanii, Ameryce Północnej oraz Południowej.

W 2015 roku artystka opublikowała również piosenkę pt. „Flashlight", która stanowi soundtrack do filmu Pitch Perfect 2. 


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym
Bing Crosby
{{ like_int }}
Bing Crosby
Puddle of Mudd
{{ like_int }}
Puddle of Mudd
Abby
{{ like_int }}
Abby
Cathedrals
{{ like_int }}
Cathedrals
Jamie Grace
{{ like_int }}
Jamie Grace