Niepokonani
Perfect
Album: Geny
Gatunek: Rock
Perfect - Perfect został założony na przełomie 1977 i 1978 roku w Warszawie z inicjatywy perkusisty Wojciecha Morawskiego, gitarzysty basowego Zdzisława Zawadzkiego (obaj poprzednio byli członkami grupy... Czytaj wiecej
5,7k
{{ like_int }}
Raportuj błędne lub niedziałające video - prześlij raport Dziękujemy za zaraportowanie tego video. Zajmiemy się tym problemem tak szybko jak będzie to możliwe.
Tekst oryginalny
Gdy emocje już opadną
Jak po wielkiej bitwie kurz
Gdy nie można mocą żadną
Wykrzyczanych cofnąć słów
Czy w milczeniu białych haniebnych flag
Zejść z barykady
Czy podobnym być do skały
Posypując solą ból
Jak posąg pychy samotnie stać

Gdy ktoś, kto mi jest światełkiem
Gaśnie nagle w biały dzień
Gdy na drodze za zakrętem
Przeznaczenie spotka mnie
Czy w bezsilnej złości łykając żal
Dać się powalić
Czy się każdą chwilą bawić
Aż do końca wierząc, że
Los inny mi pisany jest

Płyniemy przez wielki Babilon
Dopóki miłość nie złowi nas
W korowodzie zmysłów możemy trwać
Niepokonani
Nim się ogień w nas wypali
Nim ocean naszych snów
Łyżeczką się odmierzyć da

Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
Niepokonanym
Wśród tandety lśniąc jak diament
Być zagadką, której nikt
Nie zdąży zgadnąć nim minie czas
Interpretacja utworu
Tekst stworzył(a)
Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść interpretacji musi być wypełniona.

Piosenka miłosna, która stała się hymnem lat 90. Jej niezwykła moc, silny przekaz i wzruszająca treść sprawiły, że jest dziś jedną z najpopularniejszych polskich piosenek wszechczasów. Markowski opowiada tutaj o miłości pełnej przeciwieństw. Prawdziwym związku, w którym zdarzają się kłótnie, a nawet awantury. Wtedy, kiedy po jednej z takich sprzeczek opadają emocje, widzimy jak niepotrzebne są konflikty między nami.

 

Kłótnie porównuje tutaj do wielkiej bitwy - emocje po niej opadają niczym kurz na polu walki. Zadaje sobie pytanie czy warto walczyć o związek, czy raczej - po kolejnej sprzeczce - odpuścić sobie i wywiesić białą flagę. Mimo uczucia do kobiety nie potrafi być dla niej silny, nie potrafi trzymać swoich emocji na uwięzi. Ale nie można dać się im pokonać, miłość jest bowiem wartością nadrzędną.

 

Piosenka stanowi pytania o sens i życie w ogóle. Markowski zastanawia się jaką postawę warto przyjąć, jaką egzystencję wybrać. Są przecież różne możliwości. Można starać się za wszelką cenę, walczyć o każdą chwilę, można też poddać się biegowi zdarzeń i czekać bezwładnie na lepsze czasy.

 

Życie jest niczym podróż przez niezwykłą krainę. Płyniemy niesieni prądem aż nie zostaniemy złowieni przez miłość. Miłość, która zmienia nasze życie, redefiniuje jego sens i pozwala dostrzec to, czego dotąd nie widzieliśmy. Czyni nas niepokonanymi.


Lub dodaj całkowicie nową interpretację - dodaj interpretację
Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
Komentarze
Najpopularniejsze od Perfect
Polecane przez Groove
Popularne teksty