Rammstein
Miejsce urodzenia: Berlin
Data urodzenia: 1989
Gatunek: Rock, Deutscher Rock, Pop, Metal, Deutscher Rap, Rap, Remix, Electronic
7,7k
{{ like_int }}

Zespół Rammstein powołał do życia gitarzysta Richard Kruspe. W 1989, po ucieczce z NRD do Berlina Zachodniego założył tam kapelę Orgasm Death Gimmicks. W tym czasie był pod silnym wpływem amerykańskiej muzyki, szczególnie zespołu Kiss. Po upadku muru berlińskiego, przeprowadził się do miejscowości Schwerin, gdzie Till Lindemann (późniejszy wokalista zespołu) pracował jako wyplatacz koszów wiklinowych i grał na perkusji w zespole First Arsch. W tym czasie Oliver Riedel z zespołu The Inchtabokatables i Richard mieszkali razem w wynajmowanym...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

Zespół Rammstein powołał do życia gitarzysta Richard Kruspe. W 1989, po ucieczce z NRD do Berlina Zachodniego założył tam kapelę Orgasm Death Gimmicks. W tym czasie był pod silnym wpływem amerykańskiej muzyki, szczególnie zespołu Kiss. Po upadku muru berlińskiego, przeprowadził się do miejscowości Schwerin, gdzie Till Lindemann (późniejszy wokalista zespołu) pracował jako wyplatacz koszów wiklinowych i grał na perkusji w zespole First Arsch. W tym czasie Oliver Riedel z zespołu The Inchtabokatables i Richard mieszkali razem w wynajmowanym mieszkaniu, natomiast Christoph Schneider grał w zespole Die Firma. Richard wkrótce uświadomił sobie, że muzyka którą dotąd tworzył nie odzwierciedla jego rzeczywistych sympatii i nie utożsamia się z nią. Stwierdził, że chciałby stworzyć coś nowego, co łączyłoby w sobie industrialne dźwięki z muzyką gitarową. Richard, Olivier oraz Christoph rozpoczęli prace nad urzeczywistnieniem swojego pomysłu. Po niedługim czasie Kruspe stwierdził jednak sobie, że nie potrafi jednocześnie pracować nad tworzeniem tekstów piosenek i komponowaniem muzyki więc namówił Tilla Lindemanna do dołączenia do zespołu. Pierwsze odsłuchanie przyszłego wokalisty zespołu odbyło się przypadkowo, gdy Richard podsłuchał go podczas wyplatania koszyków.

 

W 1994 odbył się konkurs dla amatorskich zespołów w Berlinie, którego zwycięzcy mieli możliwość nagrania czterech utworów demo na płytę w profesjonalnym studio nagraniowym. Kruspe, Schneider, Riedel, i Lindemann wzięli udział w tym turnieju i wygrali go, tym samym przyciągając uwagę Paula Landersa, który chciał wziąć udział w ich muzycznym projekcie, już po przesłuchaniu nagranego demo. Aby skompletować sekstet, Rammstein zaprosiło do współpracy Christiana Flake Lorenza.

 

Rammstein rozpoczął nagrywanie pierwszego studyjnego albumu Herzeleid w marcu 1995 z producentem Jacobem Hellnerem. Ich pierwszy singiel Du riechst so gut został opublikowany 17 sierpnia i umieszczony na albumie wydanym 24 września 1995.

 

Pierwsze zwiększone zainteresowanie zespołem poza ojczyzną miało miejsce, gdy dyrektor dźwiękowy Trent Reznor wybrał dwie piosenki Rammstein: Heirate mich i Rammstein, do filmu Zagubiona autostrada Davida Lyncha.

 

Muzykę grupy często określa się mianem Neue Deutsche Härte. Teksty piosenek poruszają tematy często uznawane za mroczne lub kontrowersyjne (jak np. utwór Mein Teil zainspirowany historią kanibala z Rotenburga czy Wiener Blut zainspirowany sprawą Josefa Fritzla). Autorem większości tekstów Rammsteinu jest Till Lindemann.

 


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie
Lista utworów
Lista albumów
{{ like_int }}
{{ like_int }}
{{ like_int }}
{{ like_int }}
{{ like_int }}
{{ like_int }}
{{ like_int }}
{{ like_int }}
{{ like_int }}
{{ like_int }}
{{ like_int }}
{{ like_int }}
{{ like_int }}
+ Zobacz więcej

Inni artyści w tym gatunku muzycznym
Blumfeld
{{ like_int }}
Blumfeld
Kettcar
{{ like_int }}
Kettcar
Feine Sahne Fischfilet
{{ like_int }}
Feine Sahne Fischfilet
Christina Stürmer
{{ like_int }}
Christina Stürmer
Tomte
{{ like_int }}
Tomte