B.I - Miss me [tekst, tłumaczenie i interpretacja piosenki]

Wykonawca: B.I
Album: WONDERLAND
Data wydania: 2025-06-01
Gatunek: Pop, K-Pop

Tekst piosenki

[Verse 1]
Will you miss me when I'm gone?
Will you cry for it?
너의 슬픔까지 다 내가 가져갈게
우리 추억 속에서 깊은 잔향이 돼
곁에 머무를 테니 너무 서러워 마라 그대

[Chorus]
Will you miss me
When I'm gone
어떤 계절에도 춥지 않길
Will you miss me
When I'm gone
나의 꽃 그대여 울지 않길

[Refrain]
Will you?
Will you?
Will you?
Will you miss me when I'm gone?
I'm gone

[Verse 2]
익숙함이 하나 둘 사라져도 살아질 테니
Just one thing I want you know
That I was born when you say love me

[Chorus]
Will you miss me
When I'm gone
어떤 계절에도 춥지 않길
Will you miss me
When I'm gone
나의 꽃 그대여 울지 않길

Tłumaczenie piosenki

Nikt nie dodał jeszcze tłumaczenia do tej piosenki. Bądź pierwszy!
Jeśli znasz język na tyle, aby móc swobodnie przetłumaczyć ten tekst, zrób to i dołóż swoją cegiełkę do opisu tej piosenki. Po sprawdzeniu tłumaczenia przez naszych redaktorów, dodamy je jako oficjalne tłumaczenie utworu!

+ Dodaj tłumaczenie

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść tłumaczenia musi być wypełniona.
Dziękujemy za wysłanie tłumaczenia.
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jego treść, gdy tylko będzie to możliwe. Status swojego tłumaczenia możesz obserwować na stronie swojego profilu.

Interpretacja piosenki

Tekst stworzył(a)
Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść interpretacji musi być wypełniona.

"Miss me" to utwór pochodzący z wydanego 1 czerwca 2025 roku albumu studyjnego południowokoreańskiego rapera, piosenkarza, autora tekstów i producenta muzycznego Kim Han Bin (김한빈), lepiej znanego jako B.I, który do 2019 roku był liderem grupy męskiej iKON. Wydawnictwo noszące tytuł "WONDERLAND" ukazało się za pośrednictwem wytwórni 131 LABEL.

 

Piosenka "Miss Me" to rozważanie na temat odejścia, pamięci i trwałej obecności miłości nawet po pożegnaniu. To nie tylko piosenka o fizycznej nieobecności, ale emocjonalny list do kogoś ukochanego — być może kochanka, przyjaciela lub fana — który pozostanie w sercu artysty, nawet po rozstaniu. Ze swoim oszczędnym, ale emocjonalnie ciężkim tekstem "Miss Me" brzmi jak pożegnalna wiadomość napisana przez kogoś, kto wie, że odchodzi, ale chce zostawić po sobie ciepło, a nie smutek.

 

"Czy będziesz za mną tęsknić, kiedy mnie już nie będzie?" to prześladujące pytanie, które stanowi ramy całej piosenki. Nie chodzi tylko o tęsknotę za byciem zapamiętanym, ale o troskę o emocjonalne następstwa straty. W pytaniu kryje się cicha wrażliwość — nie chodzi o szukanie uwagi, ale o szczere, ludzkie pragnienie pozostawienia śladu siebie w sercu kogoś innego.

 

"Miss Me" nie dotyczy ego ani spuścizny, chodzi o cichy blask miłości i nadzieję, że nawet w nieobecności nadal można odczuwać ciepło i wdzięczność. B.I nie pyta tylko, czy będzie nam go brakowało — oferuje pocieszenie z góry, chroniąc osobę, którą opuszcza, przed tak wielkim bólem. B.I mówi: byłem tutaj, kochałem cię, nie zapomnę i mam nadzieję, że nie będziesz cierpieć, gdy mnie zabraknie.


Lub dodaj całkowicie nową interpretację - dodaj interpretację
Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
Najpopularniejsze od B.I
Loved
679
{{ like_int }}
Loved
B.I
MICHELANGELO
669
{{ like_int }}
MICHELANGELO
B.I
Die for love
611
{{ like_int }}
Die for love
B.I
Be I
543
{{ like_int }}
Be I
B.I
겁도 없이 (Dare to Love)
502
{{ like_int }}
겁도 없이 (Dare to Love)
B.I
Polecane przez Groove
Kamień z serca
1,2k
{{ like_int }}
Kamień z serca
Kubi Producent
to nieprawda, że nie lubisz róż ;**
199
{{ like_int }}
to nieprawda, że nie lubisz róż ;**
Mata (Michał Matczak)
KANCLERZ
509
{{ like_int }}
KANCLERZ
Kizo
For Good
184
{{ like_int }}
Komu miałabym powiedzieć?
1,5k
{{ like_int }}
Komu miałabym powiedzieć?
Bletka
Popularne teksty
Siedem
55,8k
{{ like_int }}
Siedem
Team X
34+35
51,5k
{{ like_int }}
Love Not War (The Tampa Beat)
27,9k
{{ like_int }}
Love Not War (The Tampa Beat)
Jason Derulo
SEKSOHOLIK
199,9k
{{ like_int }}
SEKSOHOLIK
Żabson
Snowman
102,3k
{{ like_int }}
Snowman
Sia