Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności
Kropla
Hey
Album: ?
Gatunek: Rock, Polski Rock
Hey - Zespół Hey powstał w 1992 w Szczecinie z inicjatywy gitarzysty Piotra Banacha. W pierwszym składzie znaleźli się ponadto: Katarzyna Nosowska, Marcin Żabiełowicz, Robert Ligiewicz oraz Ma... Czytaj wiecej
194
{{ like_int }}
Raportuj błędne lub niedziałające video - prześlij raport Dziękujemy za zaraportowanie tego video. Zajmiemy się tym problemem tak szybko jak będzie to możliwe.
Tekst oryginalny
Me ciało niczym drewno
Nie znające rzeźbiarza rąk
I jego dłuta

Jak ziemia jest niczyja
Nie odkryty ląd
Takie czyste

Ta czystość niech ją szlag
Kaleką czyni mnie
Garb na mych plecach

Za jedną kroplę ciebie
Oddam prawą dłoń
Słuch powonienie

Spójrz na mą klepsydrę
Czasu coraz mniej
Spiesz się spiesz się

Czas jest pająkiem
Porosłam pajęczyną
Zniszcz ją zniszcz ją

Okryję twarz muślinem
W piersi wplotę kwiaty
Dla ciebie młoda

Olejków wonnych zapach
Uśpi czujność twą
Znikną zmarszczki
Interpretacja utworu
Tekst stworzył(a)
Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść interpretacji musi być wypełniona.

"Kropla" jest opowieścią o potrzebie bliskości, miłości i namiętności, której narratorka pragnie i której pożąda. W tekście utworu Nosowska wciela się w rolę kobiety, która nie poznała czym jest miłość. Swoje ciało porównuje do kawałka drewna, którego nie wyrzeźbił żaden artysta. Czeka na kogoś, kto się nią zajmie, kto roztoczy nad nią swoją opiekę. Jest zrozpaczona i samotna, nie ma wokół niej nikogo, kogo nazwałaby bliską osobą. 

 

A, jak każdy człowiek, potrzebuje miłości, uczucia, związku. Potrzebuje bliskości kogoś, kto na nowo zdefiniowałby jej życie. Samą siebie nazywa ziemią niczyją - a chciałby stać się lądem oswojonym, na którym ktoś zamieszka, z którym ktoś zwiąże swoje życie. 

 

Ma dość czystości, która z błogosławieństwa stała się jej przekleństwem. Ciąży jej jak garb, nie daje spełnienia, nie jest cechą, na której w jakikolwiek sposób jej zależy. Porasta pajęczyną - dokładnie tak, jak nieużywany długo przedmiot. I czeka na kogoś, kto nareszcie ją odkurzy. 


Lub dodaj całkowicie nową interpretację - dodaj interpretację
Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
Komentarze
Utwory na albumie ?
1.
561
3.
323
4.
265
6.
193
8.
113
9.
87
12.
54
Najpopularniejsze od Hey
Polecane przez Groove
Popularne teksty