Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności
R.e.r.e
Hey
Album: ?
Gatunek: Rock, Polski Rock
Hey - Zespół Hey powstał w 1992 w Szczecinie z inicjatywy gitarzysty Piotra Banacha. W pierwszym składzie znaleźli się ponadto: Katarzyna Nosowska, Marcin Żabiełowicz, Robert Ligiewicz oraz Ma... Czytaj wiecej
353
{{ like_int }}
Raportuj błędne lub niedziałające video - prześlij raport Dziękujemy za zaraportowanie tego video. Zajmiemy się tym problemem tak szybko jak będzie to możliwe.
Tekst oryginalny
Gdybym tylko potrafiła
Nie zbudzić cię
Nie zniszczyć twej czystości
I tak niepostrzeżenie wślizgnąć się
By ukraść trochę ciepła

I poczuć smak i zapach
Skóry twej - pod uszami w zgięciu kolan
I poczuć tę cudowną
Jedność - gdy twój wydech a mój wdech

I nim zrodziła się myśl o poczęciu mym
Przeczuwałam obecność twą nie znając oblicza

Jestem tylko okiem spojrzeniem bezszelestnym uwielbieniem
Tak wielka jest ta bliskość
Że miejsca brak na jeden obcy oddech

I nim zrodziła się myśl o poczęciu mym
Przeczuwałam obecność twą nie znając oblicza
Interpretacja utworu
Tekst stworzył(a)
Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść interpretacji musi być wypełniona.

Miłosna opowieść, w której tekście Nosowska zwraca się bezpośrednio do kogoś, na kim bardzo jej zależy i z kim wyczuwa wyjątkową więź. Nie ma w niej grama wątpliwości co do uczuć, które nią kierują. To miłość, uwielbienie, którego nic nie jest w stanie pokonać, przegonić. Mówi o tym, co czuje, o tym jak intensywne są jej emocje. Miłość posunięta jest tu do tego stopnia, że jeszcze zanim się urodziła, zanim została poczęta, wyczuwała obecność tego człowieka. 

 

Zrobiłaby dla niego wszystko, jest gotowa do poświęceń w imię wspólnego życia. Nie chce burzyć spokoju tego człowieka, z którego chce uszczknąć choć trochę, choć odrobinę się do niego zbliżyć. W tekście piosenki wyznaje swoje potrzeby i marzenia - chce jego ciepła, bliskości, która nada sens jej życiu. 

 

W jego obecności znika jako człowiek - staje się oddechem, spojrzenie, staje się poszczególnymi zmysłami, które niezmącone obecnością samego ciała mogą chłonąć ukochanego bez chwili wahania, bezgranicznie. 


Lub dodaj całkowicie nową interpretację - dodaj interpretację
Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
Komentarze
Utwory na albumie ?
1.
624
3.
352
5.
283
6.
205
8.
120
9.
96
12.
60
Najpopularniejsze od Hey
Polecane przez Groove
Popularne teksty