Nauczmy się żyć obok siebie
Zbigniew Wodecki
Zbigniew Wodecki - Zbigniew Wodecki to polski muzyk, multiinstrumentalista (grał na skrzypcach, trąbce i fortepianie), kompozytor, aranżer, piosenkarz, aktor i prezenter telewizyjny.   Artysta urodził się... Czytaj wiecej
2,5k
{{ like_int }}
Raportuj błędne lub niedziałające video - prześlij raport Dziękujemy za zaraportowanie tego video. Zajmiemy się tym problemem tak szybko jak będzie to możliwe.
Tekst oryginalny
Umiemy żyć obok zła
nie widzieć krzywd ani łez ani biedy
Tysiące spraw każdy ma
a przecież nikt czasu nie da na kredyt

Lecz po dniu wiecznie zdyszanym
gdy zamilknie zamków szczęk
Słychać przez zbrojone ściany
jak drży nasz własny lęk

Umiemy żyć obok zła
nauczmy się wreszcie żyć obok siebie
Kłopotów moc każdy ma
o których nikt oprócz niego nic nie wie

Dzielmy się chlebem i troską
niech już nikt nie będzie sam
Ziemia jest globalną wioską
tym bardziej więc się uda nam

Razem być
Ładniej żyć
Przestańmy kryć
Sympatii nić

Dzielmy się chlebem i troską
niech już nikt nie będzie sam
Ziemia jest globalną wioską
tym bardziej więc się uda nam

Razem być
Ładniej żyć
Przestańmy kryć
Sympatii nić
Interpretacja utworu
Tekst stworzył(a)
Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść interpretacji musi być wypełniona.

W tym utworze Wodecki nawołuje nas do tego, byśmy wspólnymi siłami uczynili ten świat lepszym miejscem. Prostymi słowami skłania słuchaczy do zastanowienia się nad sobą i dokopania się do pokładów dobra, które przecież tkwi w każdym człowieku. Nie raz udowadnialiśmy, że jesteśmy w stanie dokonywać naprawdę pięknych rzeczy. Pomimo całego zła, które czynimy wciąż potrafimy czasem przywracać wiarę w ludzkość.

 

Dlaczego by więc nie brnąć tą ścieżką dalej, na większą skalę, zamiast ciągle tworzyć podziały i konflikty między sobą? Skoro udało się nam przyzwyczaić do przemocy i agresji, jaka wokół nas szaleje to nic nie stoi na przeszkodzie, by tak samo nauczyć się wspólnego działania i szacunku do drugiego człowieka. To od nas samych zależy to, jak będziemy traktować innych. Dając im trochę od siebie może uda się nam zachęcić otoczenie do tego samego. Krok po kroku będziemy w stanie naprawiać wszystkie krzywdy i szkody, jakie przez wieki wyrządzaliśmy sobie nawzajem.

 

Może i „Nauczmy Się Żyć Obok Siebie” przedstawia sobą trochę naiwną wizję, ale jednak dla niektórych wystarczy ona za inspirację do tego, by zmienić coś w swoim życiu. Od tego trzeba zacząć – od samych siebie, a potem powoli roztaczać krąg pozytywnego przesłania coraz szerzej.


Lub dodaj całkowicie nową interpretację - dodaj interpretację
Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
Najpopularniejsze od Zbigniew Wodecki
Polecane przez Groove
Popularne teksty