AFI
Miejsce powstania: Ukiah, Kalifornia, Stany Zjednoczone
Rok powstania: 1991
Gatunek: Rock, Pop, Punk Rock, Hardcore Punk, Melodic Hardcore
1,4k
{{ like_int }}

Jest to zespół, który przebył niesamowitą metamorfozę. Od hardcore punka, po wielowarstwowe, rezonujące głębią dźwięków kompozycje, w których główną rolę odgrywają melodie. Grają mroczną, introspektywną muzykę, w której słychać zarówno inspirację The Cure, jak i wpływy death-rocka, hardcore'u czy zespołów takich, jak Ramones. Aczkolwiek w ostatnim czasie sporo jest także inspiracji chociażby Davidem Bowie. Znani są z przywiązywania dużej wagi do koncertów, jak sami mówią: koncerty zawsze były dla nas najważniejsze. Naszą bazę fanów stworzyliśmy w oparciu o występy na...

+ Czytaj więcej Zasugeruj poprawkę w opisie

Jest to zespół, który przebył niesamowitą metamorfozę. Od hardcore punka, po wielowarstwowe, rezonujące głębią dźwięków kompozycje, w których główną rolę odgrywają melodie. Grają mroczną, introspektywną muzykę, w której słychać zarówno inspirację The Cure, jak i wpływy death-rocka, hardcore'u czy zespołów takich, jak Ramones. Aczkolwiek w ostatnim czasie sporo jest także inspiracji chociażby Davidem Bowie. Znani są z przywiązywania dużej wagi do koncertów, jak sami mówią: koncerty zawsze były dla nas najważniejsze. Naszą bazę fanów stworzyliśmy w oparciu o występy na żywo.

Obecnie zespół rozwinął się w kierunku melodycznego rocka. Duża w tym zasługa Pugeta, który w momencie przyjścia do zespołu zaczął mieć coraz większy wpływ na brzmienie. I klasyczne hradcore'owe kompozycje zaczęły stawać się bardziej skomplikowane aranżacyjnie, ale przede wszystkim głównym motywem były chwytliwe melodie.

Davey Havok przyznaje: Kiedy grasz muzykę w stylu, który tak naprawdę nie pasuje nikomu, podejmujesz ryzyko, że nikogo nie przyciągniesz. Rzucasz ludziom wyzwanie, aby opuścili swoje nisze i porzucili wyobrażenie o tym, co lubią i do czego się przyzwyczaili. Na szczęście jest wielu ludzi, którzy nie zwracają uwagi na styl – po prostu koncentrują się na muzyce i akceptują nas takich, jacy jesteśmy. Dlatego mamy fanów wśród przedstawicieli przeróżnych subkultur – skaterów, nawiedzonych dzieciaków, punk-rockerów, metalowców, studentów college'ów, hardcorowców.

Komercyjny sukces przyniosła im płyta „Sing the Sorrow” z 2003 roku. Piosenka „Girl's Not Grey” dostała statuetkę MTV2 dla najlepszej piosenki 2003 roku. W 2006 roku teledysk do piosenki „Miss Murder”, pochodzącej z kolejnego albumu - „Decemberunderground”, został nagrodzony statuetką MTV Video Music Awards w kategorii najlepszy teledysk rock. W 2009 roku zespół wydał płytę „Crash Love”, chyba najlżejsza i najbardziej przebojową w swoim dorobku. Cztery lata później ukazał się album „Burials” różniący się znacznie od ostatnich dokonań zespołu. Cięższe brzmienie i teksty wypełniają większą część płyty. AFI (akronim dla A Fire Inside) wrócili w ten sposób nieco do korzeni. Ale prawda jest taka, że ta płyta powinna się ukazać przed „Sing The Sorrow”, bo wtedy cała dyskografia miałaby bardzo płynną ewolucję brzmienia. 


Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
- Czytaj mniej Zasugeruj poprawkę w opisie

Inni artyści w tym gatunku muzycznym
Pascow
{{ like_int }}
Pascow
The Clash
{{ like_int }}
The Clash
The Ramones
{{ like_int }}
The Ramones
Set It Off
{{ like_int }}
Set It Off
Rise Against
{{ like_int }}
Rise Against