Kiedyś mi powiesz kim chcesz być
Ania Dąbrowska
Album: Bawię się świetnie
Gatunek: Pop
1,2k
{{ like_int }}
Raportuj błędne lub niedziałające video - prześlij raport Dziękujemy za zaraportowanie tego video. Zajmiemy się tym problemem tak szybko jak będzie to możliwe.
Tekst oryginalny
Kiedyś mi powiesz kim chcesz być
Zapytasz mnie o zdanie
A ja uśmiechnę się przez łzy
Czy jeszcze to zobaczę?
Kiedyś nauczysz się jak żyć
Pewnie dumna będę
A dziś po główce głaszcze Cię i chcę
Byś zawsze już był dzieckiem

Kupimy rower za jakiś czas
Gdy chłopcem większym będziesz
A potem przygarniemy psa
Ty imię mu wybierzesz
Dzisiaj tak mocno trzymasz mnie
Dziś jestem najważniejsza
A ja po główce głaszcze Cię i chcę
Byś zawsze już był dzieckiem...
Interpretacja utworu
Tekst stworzył(a)
Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść interpretacji musi być wypełniona.

Ania Dąbrowska napisała tą piosenkę dla swojego synka, Stasia. Utwór zawiera w sobie pewną emocjonalność i wrażliwość, która jest powiązana z tematyką oraz dedykacją piosenki. Kompozycja jest śpiewana z perspektywy kochającej matki. Swe słowa kieruje do małego synka otaczając go wielkim uczuciem. Opisuje kolejne wydarzenia, które będą miały miejsce w jego życiu. Mimo to w sercu matki najważniejszy będzie moment narodzin, kiedy niewinne dziecko przychodzi na świat i jest całkowite zależne od mamy.

 

Kobieta ma świadomość, że nadejdzie dzień, kiedy chłopiec stanie się mężczyzną i będzie musiał opuścić rodzinny dom. Kiedyś nauczy się jak żyć pytając własną matkę o udzielenie wskazówek oraz rad na przyszłość. „Kiedyś mi powiesz kim chcesz być. Zapytasz mnie o zdanie. A ja uśmiechnę się przez łzy”. Dla każdej matki moment opuszczenia przez dziecko domu rodzinnego, bezpiecznego schronienia, które daje ciepło jest chwila przełomową, tragiczną, a niekiedy przygnębiającą. Wiele kobiet nie potrafi zrozumieć, iż jest to naturalna kolej rzeczy. Matka zawsze dba o swoje dziecko. Nawet w dorosłości widzi niewinnego bobasa.

 


Lub dodaj całkowicie nową interpretację - dodaj interpretację
Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
Najpopularniejsze od Ania Dąbrowska
Polecane przez Groove
Popularne teksty