Przy sąsiednim stoliku
Ania Dąbrowska
Album: Bawię się świetnie
Gatunek: Pop
461
{{ like_int }}
Raportuj błędne lub niedziałające video - prześlij raport Dziękujemy za zaraportowanie tego video. Zajmiemy się tym problemem tak szybko jak będzie to możliwe.
Tekst oryginalny
Tekst piosenki:

Zamówiła drugie winko do obiadu
By choć na chwilę lepszy był świat
Bezwiednie wplotła dłonie w ażurowy obrus
Próbując z całych sił cofnąć czas

Jeszcze się tli
W niej dawny blask
Spod sztucznych rzęs
Dramatów czar
Jeszcze chce żyć
Ostatnim tchem
Nim usłyszy nie

Nim ostatni dzwonek spłoszy w niej nadzieję
Nim zszarzeją do reszty dni
Makijaż będzie śmieszny, nie zakryje wspomnień
Co po drodze zniszczyły sny

Jeszcze się tli
W niej dawny blask
Spod sztucznych rzęs
Dramatów czar
Jeszcze chce żyć
Ostatnim tchem
Nim usłyszy nie
Interpretacja utworu
Tekst stworzył(a)
Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść interpretacji musi być wypełniona.

Wokalistka ukazuje sytuację liryczną pewnej kobiety, której jest naocznym obserwatorem. Kobieta znajduje się w restauracji. Jest przygnębiona, zmartwiona i znudzona życiem. Znajduję się w niekomfortowej sytuacji i nie potrafi sobie pomóc. Stara się choć na chwile zapomnieć o troskach i zmartwieniach dlatego postanawia ulepszyć świat poprzez wypicie dużej ilości wina. Droga na skutki jest w tym przypadku najwygodniejszym dla niej środkiem odstresowania się i zapomnienia o problemach.

 

Kobieta nie potrafi całkowicie zapomnieć o przeszłości. Stara się cofnąć czas choć wie, ze nie jest to możliwe. Wokalistka zauważa, że wewnątrz niej tli się jeszcze dawny blask. Pragnie żyć, mimo iż jest zmęczona problemami. W doskonały sposób maskuje swoje zmęczenie, wszystkie problemy i kłopoty. Ubieranie maski jest dla niej próbą ucieczki, oszukania świata oraz ludzkości. Jej wielkim marzeniem jest powrót do dawnych chwil, które były szczęśliwe, pełne wrażeń i radości.

 

Mimo, iż nie mamy jasności co do przedstawienia sytuacji lirycznej w jakiej znajduje się opisywana kobieta możemy się domyśleć, iż głównym powodem jej zmartwień jest miłosne rozczarowanie, brak miłości lub rezygnacja z życia. Nie ważne jaki jest powód tej sytuacji warto o siebie zawalczyć i zrobić wszystko, by uczynić swe życie lepszym.

 


Lub dodaj całkowicie nową interpretację - dodaj interpretację
Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
Najpopularniejsze od Ania Dąbrowska
Polecane przez Groove
Popularne teksty