647
{{ like_int }}
Raportuj błędne lub niedziałające video - prześlij raport Dziękujemy za zaraportowanie tego video. Zajmiemy się tym problemem tak szybko jak będzie to możliwe.
Tekst oryginalny
I znów
Umieram razem z dniem
Mieszanką mocnych słów
Próbuję leczyć głowy ból
I znów
Sprzątam wczorajszy wstyd
Wyjście zgubiłam gdzieś
Ale przecież musiałam tutaj
Jakoś wejść

I znów
Bezczelnie kłócę się
Na moje musi wyjść
Choć niewiele wiem, najlepsza jestem w tym
I znów Rozsądek uczę spać
Za dużo czasu mam
Więc z nudów samą siebie próbuję grać

Szybciej, szybciej
Biegnę, biegnę
Nic nie goni mnie
Więc na oślep, na oślep
Pędzę, pędzę
Od siebie uciec chcę
Coraz szybciej, szybciej
Biegnę, biegnę
Nic nie goni mnie
Więc na oślep, na oślep
Pędzę, pędzę
Od siebie uciec chcę
Interpretacja utworu
Tekst stworzył(a)
Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść interpretacji musi być wypełniona.

Piosenka „Na oślep” traktuje o próbie ucieczki od samej siebie oraz chęci zmiany. Wokalistka ma świadomość, iż posiada ciężki charakter. Bardzo często podejmuje niesłuszne kroki, które prowadza donikąd. Wywoływanie skandali, wszczynanie kłótni jest nieodłącznym elementem jej ludzkiej natury. Dąbrowska chce podkreślić, iż jest w tym miejscu najważniejsza. Nikt nie może się jej sprzeciwić. Ciągłe imprezy i nocne życie nie wpływa korzystnie na jej stan umysłu. Kiedy nadchodzi dzień wraz z nim umiera. Nie funkcjonuje w świetle słońca. Towarzyszący temu wstyd jest paraliżujący. Uwypukla jedynie powagę sytuacji i daje do myślenia. „Sprzątam wczorajszy wstyd. Wyjście zgubiłam gdzieś”.

 

Wraz z upływem nocy przychodzą kolejne dylematy i przemyślenia, które nie są daleko idące. Wokalistka po raz kolejny stara się uśpić rozsądek. Zbyt duża ilość wolnego czasu ma w tym przypadku działanie niekorzystne. Marnowanie życia na ciągłej zabawie, której towarzyszy brak ponoszenia konsekwencji za własne czyny nie wróży nic dobrego. Od tego wszystko Ania stara się uciec. Podejmuje więc bieg na oślep i biegnie w nieznane. Sama nie wie dokąd zaprowadzi ja obrana droga, jednak każda ścieżka jest lepsza niż ta, która obecnie kroczy.

 


Lub dodaj całkowicie nową interpretację - dodaj interpretację
Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
Najpopularniejsze od Ania Dąbrowska
Polecane przez Groove
Popularne teksty