Chciałbym umrzeć z miłości
Myslovitz
Album: Korova Milky Bar
Gatunek: Pop, Rock, Pop-Rock
Myslovitz - Zespół Myslovitz powstał w 1992 roku z inicjatywy Artura Rojka i początkowo działał pod nazwą The Freshman, zainspirowaną amerykańskim filmem o tym samym tytule (pol. Nowicjusz). Pierwsz... Czytaj wiecej
4,8k
{{ like_int }}
Raportuj błędne lub niedziałające video - prześlij raport Dziękujemy za zaraportowanie tego video. Zajmiemy się tym problemem tak szybko jak będzie to możliwe.
Tekst oryginalny
Świat wypadł mi z moich rąk
Jakoś tak nie jest mi nawet żal

Czy ty wiesz jak chciałbyś żyć, bo ja też
Chyba tak chciałem przez cały czas, lecz

Jeśli muszę i wybrać będę mógł jak odejść
To przecież dobrze, dobrze o tym wiem
Chciałbym umrzeć przy tobie

Wieje wiatr, pachnie wiosną i wiem
Że ty łatwo tak zgodziłaś na to się i

Jeśli muszę i wybrać będę mógł jak odejść
To przecież dobrze, dobrze o tym wiem
Chciałbym umrzeć przy tobie

Jeśli kiedyś wybrać będę mógł jak to zrobić
To przecież dobrze, dobrze o tym wiem
Chciałbym umrzeć z miłości

Nie na krześle, nie we śnie
Nie w spokoju i nie w dzień
Nie chcę łatwo, nie za sto lat
Chciałbym umrzeć z miłości

Nie bez bólu i nie w domu
Nie chcę szybko i nie chcę młodo
Nie szczęśliwie i wśród bliskich
Chciałbym umrzeć z miłości
Interpretacja utworu
Tekst stworzył(a)
Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!

Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść interpretacji musi być wypełniona.

Nie wiem czy w całej polskiej muzyce powstał bardziej przejmujący tekst o miłości. Z jednej strony smutny, z drugiej pełen wspaniałego uczucia jakim można darzyć drugą osobę.

 

 

Artur Rojek opisuje w tekście rzecz prostą - jak chciałby umrzeć. Ale nie ma zamiaru robić tego w sposób mniej lub bardziej konwencjonalny. Nie chce w nocy, w dzień, na krześle, nie wśród bliskich, nie bez bólu... Chce umrzeć "przy Tobie" - osobie, którą kocha najbardziej na świecie. I jeśli będzie mu dane kiedyś wybrać, to właśnie chciałby umrzeć z miłości.

 

Z jednej strony można ten tekst odbierać jako wyznanie miłości silniejszej niż większość ludzi kiedykolwiek doświadczy, z drugiej natomiast może to być smutny romantyczny wiersz. Gdzie autor prosi o miłość. Gdzie między słowami przemyca, że potrzebuje osoby, z którą chciałby się zestarzeć i na końcu swojej ziemskiej drogi stwierdzić, że umarł kochany i kochający. Na wyrost na pewno są interpretacje doszukujące się odniesień do historii w stylu Romea i Julii. Nie o takie umieranie z miłości tutaj chodzi. Ten piękny tekst jest uniwersalny - może być smutny, a może być radosny. Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu życia znajduje się odbiorca.

 

 

Jeszcze inną formą interpretacji może być to, że autor żegna się z ukochaną osobą. Przede wszystkim początek piosenki może wskazywać na to, że mamy do czynienia ze stratą/śmiercią kogoś bliskiego, a chęć śmierci z miłości ma symbolizować fakt, że mógłby już teraz teraz do niej dołączyć.


Lub dodaj całkowicie nową interpretację - dodaj interpretację
Wyślij Niestety coś poszło nie tak, spróbuj później. Treść poprawki musi być wypełniona. Dziękujemy za wysłanie poprawki.
Najpopularniejsze od Myslovitz
Polecane przez Groove
Popularne teksty